במקום מדידת חום בבית הספר: כך ייראה המסמך שההורים יחויבו לחתום עליו כל בוקר

7,000 תלמידי חינוך המיוחד שבו היום ללמוד - ובבתי הספר ויתרו על בדיקת החום, למרות ההנחיות ■ לבתי הספר הרגילים אין אלכוהול לחיטוי ומסכות, אין מספיק אנשי צוות, ואין מקום להוצאת התלמידים להפסקות מבלי שקבוצות מופרדות ייפגשו אחת עם השנייה

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית ספר סגור במועצה האזורית אשכול, בפברואר
בית ספר סגור במועצה האזורית אשכול, בפברוארצילום: אליהו הרשקוביץ
ליאור דטל
ליאור דטל

ההנחיות של משרד הבריאות שאושרו ביום ראשון בממשלה קובעות כי יש למדוד חום בכניסה לחנויות ולמקומות עבודה - אך בבתי הספר מתכננים לא למדוד חום לתלמידים ולמורים בכניסה לבית הספר עם חידוש הלימודים. במקום זאת, בתי הספר יסתפקו בהצהרות ההורים על בריאות התלמידים ובני משפחתם.

ֿלפי ההנחיות, כל ההורים בישראל יידרשו למדוד בכל בוקר את החום של ילדיהם ולהצהיר על כך בכניסה לבית הספר.

אם יוחלט לחדש את הלימודים, ההורים יידרשו למלא בכל בוקר הצהרה על כך שילדם ואף אחד מבני המשפחה לא חולים או נמצאים בבידוד, ולציין מה חום גופו של הילד. בנוסף, בכל בוקר ההורים יידרשו להצהיר שילדם אינו משתעל או חווה קושי נשימתי. במקרים שבהם חום הגוף גבוה מ-38, ההורים יתבקשו לא לשלוח את ילדם לבתי הספר.

הטופס שיידרשו ההורים למלא מדי יום

לפי הנחיות משרד החינוך, הטפסים יימסרו על ידי ההורים לשומר בבית הספר והוא יעביר אותם לתיוק אצל מזכירת בית הספר למטרות תיעוד. ההקלה במדידת חום בבתי הספר, נובעת מהקושי למדוד חום בכל בוקר למאות תלמידים ומחשש שהדבר יגרום להתקהלות.

בנוסף, לפי ההנחיות כל התלמידים מגיל 6 ומעלה יידרשו לעטות מסכה במהלך כל יום הלימודים (פרט לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים) - וכך גם המורים וכל סגל בית הספר. לפני תחילת כל מפגש או פעילות בבית הספר, אנשי הצוות יידרשו לבדוק שהתלמידים שטפו ידיים וחיטאו אותם עם אלכוהול.

משרד הבריאות אישר את המהלך לפני הפעלת מוסדות החינוך המיוחד היום, וההוראות מתייחסות אליהם, אך הן צפויות לכלול גם את שאר מוסדות החינוך, אם יוחלט לפתוח אותם בהמשך.

בית ספר סגור באשקלוןצילום: אילן אסייג

היום חודשו הלימודים במוסדות החינוך המיוחד, וכ-7,000 תלמידים, מתוך כ-53 אלף תלמידי החינוך המיוחד, חזרו ללימודים בקבוצות קטנות ושלוש פעמים בשבוע בבתי הספר. ההנחיות לכניסה לבית הספר היו מחמירות: נאסר על ההורים ללוות את ילדיהם לבתי הספר, יש להמתין ברכב ולאפשר לתלמידים להיכנס כל אחד בתורו - אך הם לא נדרשו למדוד חום.

בכיתות א'-ג' לומדים כ-500 אלף תלמידים ובגני הילדים כ-500 אלף תלמידים נוספים, כך שבמקרה של חידוש הלימודים בתי הספר יידרשו לרכוש מיליוני מסכות - או לבקש מההורים לרכוש את המסכות לילדיהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי