לימודים יום כן יום לא: המודל של משרד החינוך לחזרה לבתי הספר אחרי פסח

לפי התוכנית, בשלב ראשון מחצית מתלמידי החינוך המיוחד יחזרו למסגרות בלמידה בסירוגין, ומסתמן כי בהמשך יתר התלמידים ישובו לבתי הספר לפי אותו מודל

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית ספר סגור בחדרה
בית ספר סגור בחדרהצילום: Ariel Schalit/אי־פי
ליאור דטל
ליאור דטל

משרד החינוך נערך לחזרה הדרגתית ללימודים לאחר חופשת פסח, ב-17 באפריל, בקבוצות קטנות. בשלב זה, רק חלק מתלמידי החינוך המיוחד צפויים לחזור ללימודים.

המודל המתוכנן הוא למידה לסירוגין - תלמידי החינוך המיוחד יגיעו לבתי הספר בשעות שונות או בימים שונים, כך שהלימודים יתקיימו במתכונת של יום חופשה אחרי כל יום לימודים, או לימודים עבור חלק מהתלמידים בבוקר ועבור חלק בצהריים.

המשמעות היא מסגרות הלימודים של החינוך המיוחד, שבהן לומדים 53 אלף תלמידים, ייפתחו מחדש. מדובר בכמחצית מתלמידי החינוך המיוחד. היתר, כ-50 אלף תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, לומדים בכיתות קטנות בבתי ספר רגילים, ועבורם הלימודים לא יתחדשו. בשלב השני, המשרד מתכנן להחזיר ללימודים תלמידים הלומדים במסגרות של נוער בסיכון ותלמידים בסכנת נשירה.

משרד הבריאות עדיין לא הורה למשרד החינוך להמשיך את השבתת בתי הספר עבור שאר התלמידים, אך לפי הערכות הם צפויים להישאר סגורים גם לאחר חופשת הפסח, ובשלב זה הרשויות המקומיות לא נערכות לפתוח אותם.

בנוסף, קיימת אי ודאות לגבי חידוש הלמידה מרחוק אחרי פסח, מאחר שמשרדי החינוך והאוצר עדיין לא סיכמו עם ארגוני המורים על תנאי עבודתם לאחר החופשה.

ילמדו שלושה ימים בשבוע

מודל הלמידה לסירוגין עבור תלמידי החינוך המיוחד עדיין לא אושר על ידי משרד הבריאות. אם יתקבל אישור, גם שאר התלמידים יחזרו לבתי הספר בשיטה דומה, ובאופן הדרגתי.

מנכ״ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר: "משרד החינוך נערך לחידוש הלימודים - אך בשלב ראשון עבור תלמידי החינוך המיוחד. לפי התוכנית, כל תלמיד יגיע ללימודים שלוש פעמים בשבוע לכארבע שעות ביום".

בדיון שנערך היום בכנסת בוועדה המיוחדת להיערכות מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים הבאה, בראשות ח״כ ניצן הורביץ (מרצ), אמר אריה מור, סמנכ״ל ומנהל אגיף בכיר חירום וביטחון במשרד החינוך, כי לאחר חופשת הפסח המשרד יפתח 2,400 גני ילדים של החינוך המיוחד ועוד 426 בתי ספר. עם זאת, הלימודים יהיו בקבוצות קטנות, על פי הנחיות שיתואמו עם משרד הבריאות.

באחרונה הודיע משרד החינוך על צמצום מספר בחינות הבגרות לעד חמש בחינות בלבד, שמתוכן רק שלוש בחינות חובה, ועל החזרת כל תשלומי ההורים שלא נוצלו להורים. לפי הערכות, השבתת מערכת החינוך תימשך לפחות עד 1 במאי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב