שר החינוך: נפעל לאתר גננת שהורידה את תמונתו של נתניהו מקיר הגן

על פי נוהלי משרד החינוך, אין שום חובה להציב את תמונת ראש הממשלה בגני הילדים ובמוסדות חינוך ■ שר החינוך בממשלת המעבר, הרב רפי פרץ: "ראש הממשלה הוא בנימין נתניהו וצריך לנהוג בו בצורה ממלכתית ומכובדת"

ליאור דטל
ליאור דטל
שר החינוך, רפי פרץ
שר החינוך, רפי פרץצילום: עופר וקנין
ליאור דטל
ליאור דטל

שר החינוך בממשלת המעבר, הרב רפי פרץ, הודיע בחשבון הטוויטר שלו כי הנחה את משרד החינוך לאתר ולזמן לבירור אישה שתועדה בסרטון, שבו היא מורידה את תמונת ראש הממשלה היוצא, בנימין נתניהו, מפינת הלאום בגן הילדים. זאת, לאחר שהסרטון הופץ ברשתות החברתיות. הטענה היא שמדובר בגננת מאחר שהציגה אותה בסרטון כאשת חינוך.

אין שום חובה להציב את תמונת ראש הממשלה בגני הילדים ובמוסדות חינוך. בשנת הלימודים הנוכחית, משרד החינוך אפילו לא הנחה את גני הילדים, הגננות והמורים, להציב את תמונות ראש הממשלה בתוך הגנים.

בציוץ כתב פרץ כי הוא "רואה בחומרה רבה את מעשיה של הגננת בסרטון. משרד החינוך פועל על מנת לאתרה בהקדם ולזמנה לבירור. ראש הממשלה הוא בנימין נתניהו וצריך לנהוג בו בצורה ממלכתית ומכובדת".

פרץ מיהר לצייץ נגד הגננת, אך לאחר בירור במשרד החינוך התברר כי כלל לא מדובר בגננת אלא בסייעת בגן ילדים, לכן היא כלל לא מועסקת על ידי המשרד אלא על ידי הרשות המקומית, ולא ניתן לזמנה לבירור במשרד החינוך. בנוסף, למרות שהגיב למקרה כמה שעות לאחר פרסום הסרטון, עד כה פרץ לא התייחס לכתב האישום החמור נגד ראש הממשלה נתניהו.

הסייעת, אסנת חגי, התראיינה אמש (א') לתוכנית "הצינור". חגי אמרה כי בעקבות התגובות שקיבלה החליטה להתפטר מיוזמתה מתפקידה כסייעת משלבת בגן הילדים.

בגני ילדים ובכיתות לימוד בארץ נהוג לתלות לוח לאום, ובו תמונת נשיא המדינה, דגל ישראל ולעתים גם הכרזת העצמאות. חלק מבתי הספר נוהגים לתלות גם את תמונת ראש הממשלה, בנימין נתניהו. עם זאת, לוח הלאום לא מעוגן בחוק או בחוזרי מנכ"ל, וכאמור, משרד החינוך גם לא הנחה את הגננות לפעול כך.

ממשרד החינוך נמסר כי מדובר בסייעת המועסקת על ידי הרשות המקומית. עוד נמסר מהמשרד: "מדובר בהתנהלות בלתי ראויה, שכן עובד במוסד חינוכי אינו יכול לנצל את המקום כדי לעסוק בנושאים פוליטיים. לנוכח זאת, הנושא יטופל על ידי הרשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"