קריסת המרכז ללימודים אקדמיים: המל"ג תכריע מי ירכוש את פעילות המוסד

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט כי המועצה להשכלה גבוהה תחליט אם לקבל את הצעת הרכישה של המכללה למינהל בשיתוף המרכז האקדמי למשפט ועסקים - או את הצעת הקריה האקדמית קרית אונו בשיתוף המכללה האקדמית פרס

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המרכז ללימודים אקדמיים
המרכז ללימודים אקדמייםצילום: עופר וקנין
ליאור דטל
ליאור דטל

השופט איתן אורנשטיין החליט להעביר את ההכרעה בעניין ההצעות שהוגשו לרכישת פעילות המרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה למועצה להשכלה גבוהה (המל"ג). ההחלטה התקבלה בדיון שנערך היום (א') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לאחר שהתברר כי בין שתי ההצעות שהוגשו - על ידי הקריה האקדמית קרית אונו בשיתוף המכללה האקדמית פרס ברחובות, והמכללה למינהל בשיתוף המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן - אין הבדלים משמעותיים.

המכללות שהגישו את ההצעות הן פרטיות ואינן מתוקצבות על ידי המדינה. המל"ג הודיעה כי תתכנס השבוע כדי לבחון את שתי ההצעות. בתוך כך, ועד העובדים של המרכז ללימודים אקדמיים הצהיר כי הוא מעדיף את הצעת הרכישה שהוגשה על ידי המכללה למינהל והמרכז למשפט ועסקים.

אוניברסיטת אריאל, המתוקצבת על ידי המדינה, הגישה אף היא הצעה לרכישת פעילות המכללה באור יהודה, אך הדיון בבית המשפט התמקד בהצעות האחרות, שהיו מפורטות יותר. בשתי ההצעות הובטח להכיר למשך תקופה מסוימת בשכר הלימוד הקיים במכללה, כדי לא לפגוע בסטודנטים, ולכסות את תשלומי המקדמות שחלקם העבירו לקראת פתיחת שנת הלימודים. בנוסף, מגישות ההצעות התחייבו לקלוט את רוב העובדים של המכללה באור יהודה.

המכללה למינהל הצהירה כי היא מעוניינת ברכישת בית הספר לחינוך של אור יהודה, וכי שאר הפעילות תועבר למכללת רמת גן. מכללת קרית אונו הודיעה גם היא שהיא מעוניינת ברכישת בית הספר לחינוך, וכי שאר הפעילויות יועברו למרכז האקדמי פרס. עוד הוסיפו כי היא הם ימשיכו להפעיל את המכללה בקמפוס הקיים באור יהודה, אבל ייתכן שהדבר לא יתאפשר בגלל מצבו הכספי של המרכז ללימודים אקדמיים.

בשנים האחרונות איפשרה המל"ג לקריה האקדמית קרית אונו לרכוש את פעילות מכללת כרמל ואת מכון לנדר, ולא להקים קמפוס אקדמי לציבור הערבי - בניגוד להתחייבותה. בכך הצליחה המכללה להכפיל את מספר הסטודנטים שלה ולהפוך למכללה הפרטית הגדולה בישראל, החולשת על כמה קמפוסים. במערכת ההשכלה הגבוהה ציינו כי אם הצעתה תתקבל, המל"ג תידרש לבחון את ההשפעה של התהליך על התחרות במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל.

מצבה הכלכלי הקשה של המרכז ללימודים אקדמיים נחשף במארס האחרון - לאחר שנודע כי הוא מתקשה לשלם משכורות לעובדיו. בינואר פורסם ב-TheMarker כי המכללה משעבדת צ'קים של סטודנטים לבנקים, אך מעניקה שכר גבוה לעובדיה, בין היתר לבני משפחתו של המייסד, אבי ביתן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים