לראשונה: דקאנית בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית

פרופ' דפנה לוינסון-זמיר, שתצטרף לשתי דקאניות אחרות שמכהנות באוניברסיטה העברית, נחשבת אחת החוקרות המובילות בישראל ובעולם בתחום דיני הקניין ודיני התכנון והבנייה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרופ' דפנה לוינסון-זמיר
פרופ' דפנה לוינסון-זמירצילום: האוניברסיטה העברית

פרופ' דפנה לוינסון-זמיר מונתה השבוע לדקאנית הראשונה של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית. פרופ' לוינסון-זמיר היא הדקאנית ה-26 של הפקולטה, ותחליף עם תחילת שנת הלימודים הבאה את פרופ' מיכאיל קרייני שעשה אף הוא היסטוריה לפני כשלוש שנים, כשנבחר לשמש הדקאן הערבי הראשון בפקולטה למשפטים.

לוינסון-זמיר תצטרף לשתי דקאניות אחרות שמכהנות באוניברסיטה העברית - דקאנית בית הספר לרפואה, פרופ' דינה בן יהודה, ודקאנית בית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית, פרופ' מונא חורי כסאברי.

לוינסון-זמיר, המשמשת פרופ' מן המניין באוניברסיטה, מחזיקה בקתדרה לדיני הסביבה ע"ש לואיס מרשל בפקולטה למשפטים ונחשבת אחת החוקרות המובילות בישראל ובעולם בתחום דיני הקניין ודיני התכנון והבנייה. היא עשתה את תאריה האקדמיים בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית (תואר ראשון בהצטיינות, ותואר שלישי, בהנחיית פרופ' יהושע ויסמן, בהצטיינות יתרה), שימשה עוזרת מחקר לפרופ' גד טדסקי, התמחתה בבית המשפט העליון, אצל השופט דב לוין, ז"ל, וב-1994 הצטרפה לסגל הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית.

הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושליםצילום: תומר אפלבאום

מחקריה עוסקים לא רק במשפט הפרטי אלא גם במשפט הציבורי, ובמיוחד בשאלות המתעוררות בקשר להתערבותה של המדינה ורשויותיה בקניין הפרטי ובאוטונומיה של הפרט. מחקריה התפרסמו בכתבי עת מובילים ומכובדים והיא פירסמה שלושה ספרים.

במהלך השנים שימשה לוינסון-זמיר חוקרת ומרצה אורחת במוסדות מובילים כמו בית הספר למשפטים של הרווארד, ייל ואוניברסיטת ניו-יורק, והשנה תשמש פרופ' אורחת בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת שיקגו. על הצטיינותה האקדמית של לוינסון-זמיר מעידים הפרסים והמענקים הרבים שהיא קיבלה עד כה - כמו פרס צלטנר לחוקר בכיר מצטיין במשפט (2017), פרס צלטנר לחוקר צעיר מצטיין במשפט (1995), מלגת פולברייט ורוטשילד ומענק מחקר מהקרן הלאומית למדע (פעמיים).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט