אג"ח חברתיות: משקיעים יפעלו להגברת לימודי המתמטיקה ברהט

משרד החינוך וחברת SFI קוראים למשקיעים להציל את החינוך בקרב הציבור הבדואי, והתחילו בגיוס כספים, תוך התחייבות על שיפור לימודי המתמטיקה ברהט ■ מנכ"ל משרד החינוך: "התוכנית תגדיל את סיכוייהם של בוגרי מערכת החינוך הבדואית להיכנס בשערי ההשכלה הגבוהה"

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב
מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואבצילום: גיל כהן מגן
ליאור דטל
ליאור דטל

משרד החינוך קורא למשקיעים להציל את החינוך בציבור הבדואי: המשרד וחברת SFI (סושיאל פייננס ישראל) הכריזו על השקת אג"ח חברתיות – מכשיר המאפשר גיוס כספים תוך התחייבות על עמידה ביעדים, וביניהם שיפור לימודי המתמטיקה בעיריית רהט. התוכנית מבוצעת בשיתוף העירייה, ותפעל ברהט בעלות של 14.8 מיליון שקל.

מערכת החינוך הבדואי סובלת מתת תקצוב מטעם משרד החינוך, שיעורי נשירה גבוהים ושיעורי זכאות לבגרות נמוכים במיוחד. באמצעות התוכנית החדשה, משרד החינוך ינסה להגדיל את שיעור התלמידים הבדואים שלומדים לבגרות במתמטיקה ברמה של 4 ו-5 יחידות ל-27% במקום כ-15% (כמחצית משיעורם בקרב תלמידי בתי הספר) בתוך כחמש שנים, ויכלול גם דגש על שיפור המיומנויות בעברית.

האג"ח החברתיות של חברת סושיאל פייננס מאפשרות גיוס כספים על בסיס "תשלום לפי הצלחה". לא מדובר במכשיר השקעה שניתן לרכוש, אלא ככלי שמאפשר למשקיעים לממן פעילות חברתית, בידיעה שתוצאות התוכנית ייבדקו בקפידה. אם התוצאות הושגו, משרד החינוך יחזיר את הקרן למשקיעים.

רהטצילום: אליהו הרשקוביץ

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר כי "ההשקעה ברהט היא נדבך נוסף בפעולות האסטרטגיות שמקדם המשרד בצמצום הפערים במטרה להגדיל את סיכוייהם של בוגרי מערכת החינוך הבדואית להיכנס בשערי ההשכלה הגבוהה ולהשתלב בשוק התעסוקה".

מנכ"ל סושיאל פייננס ישראל, ירון נוידרפר, הוסיף כי "אין לי ספק שתוכנית ההתערבות תתרום לחיזוק האוכלוסייה הבדואית בדרום. התוכנית האינטנסיבית והמרכיבים האישיים והחדשניים המתוכננים, עשויים להניב הישגים חברתיים ייחודיים ששכפולם והתאמתם לאוכלוסיות ויישובים אחרים בהמשך, עשויים להביא באופן ישיר לצמצום הפערים החברתיים בחברה הישראלית כולה ולהאצת הצמיחה של כלכלת ישראל".

ראש עיריית רהט, פאיז אבו סהיבאן, אמר: "אין ספק שתוכנית זו תתרום משמעותית לחיזוק האוכלוסייה הבדואית בדרום ותעזור, ולו במעט, בצמצום בפערים החברתיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד