שמואל אבואב

מנכ"ל משרד החינוך

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

בתפקידו הקודם כמנכ"ל עמותת אור ירוק, הוביל שמואל אבואב מאבק ציבורי לטיפול במה שהעמותה כינתה "כבישים אדומים", שבהם ההסתברות לתאונות דרכים קשות היא גבוהה. כיום, כמנכ"ל משרד החינוך, אבואב מתמודד עם "בתי ספר אדומים" שבהם לומדים ילדים מהאוכלוסיות המוחלשות ביותר. בתי הספר האלה מתקשים לספק לתלמידים את הכלים הדרושים להצלחה בעתיד. הפעם אבואב נדרש להוביל את המאבק מתוך הממשלה ולא נגדה.

זוהי הכהונה השנייה של אבואב בתפקיד מנכ"ל משרד החינוך. הוא מונה על ידי שר החינוך נפתלי בנט לפני כשנה וחצי בלבד, ונכנס לתפקיד בסערה. בתוך זמן קצר מיפה את הכשלים המרכזיים שבהם יש לטפל, הציב יעדים מדידים וניסח משימות.

נראה שאבואב מחובר מאוד לשטח. הוא ביקר ברוב הרשויות המקומיות, ונפגש עם מורים ומנהלים רבים. אבואב שם דגש על שיפור איכות החינוך במגזר הערבי, ועל תמיכה בחינוך הלא פורמלי. הוא הוביל במשרד החינוך את הרפורמה לפיקוח על מחירי הצהרונים, את הליך קיצור החופשות, וכעת נדרש להתמודד עם משבר המנהלים והמחסור במורים רבים במקצועות כמו מתמטיקה, אנגלית ומדעים.

מערכת החינוך היא מערכת גדולה ומורכבת, המתמודדת עם בעיות שדורשות טיפול מעמיק. בינתיים נראה כי אבואב זוכה לגיבוי מבנט, שנותן לו חופש פעולה, אבל הוא גם סופג ביקורת על מעורבות יתר של המשרד. מנהלי רשתות חינוך ביקרו אותו לאחר שהוביל מהלך לשיפור יעילות הרשתות והפחתת העמלה שהן גובות מהתקציב שמועבר לבתי הספר. לאחרונה הוא ספג ביקורת גם ממנהלי עמותות והורים לילדים עם צרכים מיוחדים, בשל הרפורמה בחינוך המיוחד שהוביל לאישור הכנסת.

מערכת החינוך זקוקה לטלטלה משמעותית. אבואב הוכיח שהוא יכול להיות זה שיוביל את המהלך, אבל זה לא יקרה ללא שינוי סדרי עדיפויות של הממשלה הנוכחית.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט