9-8 חתונות בלילה: במה מתעסק סגן שר החינוך בישראל?

יומניו של סגן שר החינוך, מאיר פרוש, שפורסמו היום על ידי עמותת הצלחה, מגלים כי את רוב יומו הקדיש לציבור החרדי, לסיעת יהדות התורה - ולמפגשים חברתיים ■ בין הפוגשים בפרוש: מנכ"ל קוקה קולה, יהלומן ופעילת ימין

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מאיר פורוש
מאיר פורושצילום: טס שפלן
ליאור דטל
ליאור דטל

יומני הפגישות של סגן שר החינוך, מאיר פורוש (יהדות התורה), שפורסמו היום (ד') על ידי עמותת הצלחה, מצביעים על כך שהסגן, האחראי על כל תלמידי ישראל, עוסק בעיקר בענייני הציבור החרדי.

עיון ביומן הפגישות שהועבר לידי עמותת בהצלחה במסגרת חוק חופש המידע, מלמד כי ב-2017 רוב הפגישות של סגן השר היו עם גורמים הקשורים למערכת החינוך החרדי, לציבור החרדי, למפלגתו של פורוש וכן נפגש עם רבנים ואנשי ציבור חרדים.

יומן הפגישות מגלה כי למעט ימים בודדים, בכל יום בשבוע מבקר פורוש בחתונות שאליהן הוא מוזמן, כשברוב המקרים מדובר בכמה חתונות בערב – לעתים ב-9-8 חתונות בערב. זאת, ככל הנראה, כדי לשמור על קשר עם קהל בוחריו והקהילות השונות שהוא מייצג. בנוסף, ב-2017 ביקר פורוש כמה פעמים במסגרת תפקידו בחו"ל.

לפי עמותת הצלחה, היומן הועבר אחרי תקופה ארוכה, תוך חריגה מהזמנים הקבועים בחוק חופש המידע, כשהבקשה לקבלו הועברה כבר בינואר, ובאופן שלא מאפשר חיפוש ברשימת הפגישות. פגישותיו של פורוש היו בדרך כלל עם אנשי חינוך חרדים, רבנים, עם בכירי המחוז החרדי במשרד החינוך, במוסדות חינוך חרדים וישיבות.

מלשכתו של פורוש נמסר כי הוא עוסק במידה רבה גם בנושאים נוספים במערכת החינוך ונפגש גם עם מנהלי מחוזות במשרד, ועוסק בתחומי אחריות נוספים שהוגדרו על ידי שר החינוך, נפתלי בנט. לדבריהם, מכיוון שהמחוז החרדי במשרד החינוך, הוא המחוז הגדול ביותר במשרד, פורוש מקדיש לו חלק ניכר מזמנו.

חלק מהפגישות ב-2017 היו עם נכדו של פורוש, נוחי. פגישות נוספות התקיימו בעיר אלעד, שבה בנו ישראל מכהן כראש עיר. אחת הפגישות נערכה עם היהלומן הבלגי חיים פינק. פורוש קיים פגישה גם עם מנכ"ל קוקה קולה, ישראל יורם שגיא, ופגישה נוספת התקיימה במפעל החברה בבני ברק. עם פעילת הימין יהודית קצובר הוא נפגש בנושא החלת הריבונות הישראלית על יהודה ושומרון. עוד נפגש עם האדריכל הירושלמי גדעון חרל"פ, ועם יו"ר זק"א יהודה משי זהב.

"המהלך המתמשך של חשיפת יומני נבחרי ציבור ונושאי משרות ציבוריות הכרחי להבנת ההקשרים הנוגעים לפעולותיהם, למדיניותם ולמהלכים המובלים על ידם", אמר היועץ המשפטי של עמותת הצלחה, אלעד מן. "המידע הציבורי הזה מסייע בבקרה יעילה על השלטון וביצירת מעורבות ציבורית יעילה ומודעת יותר, ונמשיך בו גם להבא.

"בכל הנוגע ליומני סגן השר, בניגוד לשר ולמנכ"ל חל עיכוב משמעותי במסירת היומנים, ורק לאחר התערבות היחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים, הואילו המשרד וסגן השר למסור את החומר. יש להביע צער על אי העמידה במועדים הקבועים בחוק ועל האופן שבו נמסר היומן, שגם הוא בניגוד להוראות הדין ונהלי היחידה לחופש המידע - בפורמט שאינו בר חיפוש, סרוק ולא כקובץ פתוח".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש