מחדל השכר נמשך: אלפי מורים עדיין לא קיבלו את מלוא משכורת ספטמבר

יממה אחרי התקלה שגרמה לכך ש-120 אלף מורים לא קיבלו את משכורת ספטמבר כלל, לפחות 2,700 מורים מדווחים על כי תלושי השכר שקיבלו היו חלקיים בלבד ■ מקור התקלה, לפי הערכות: דיווח לקוי של בתי הספר על רכיבי השכר של המורים

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנת מורים בתל אביב בשנה שעברה
הפגנת מורים בתל אביב בשנה שעברהצילום: עופר וקנין
ליאור דטל
ליאור דטל

לפחות 2,700 מורים עדיין לא קיבלו את מלוא שכרם לספטמבר בעקבות תקלה שככל הנראה נובעת מבעיות בדיווח של בתי הספר על השכר המגיע למורים. התקלה החלה אתמול (א'), לאחר שכמעט כל המורים בישראל - כ-120 אלף - לא קיבלו את שכרם במועד.

היום הועברה המשכורת של כלל עובדי ההוראה, אך מורים רבים הבחינו בטעויות בתלושי השכר, שפגעו בסכום המשכורת. ההערכה היא שמקור התקלה הוא דיווח לקוי של בתי הספר על רכיבי השכר של המורים. במשרד החינוך הבהירו כי העבירו מקדמות לחשבונות הבנק של כל המורים שתקלה אותרה בתלושי השכר שלהם.

בשנים האחרונות גילו מורים רבים כי קיבלו שכר חלקי בלבד עם תחילת שנת הלימודים. לאחר שבשנה שעברה תקלה גרמה לכך שיותר מ-14 אלף מורים לא קיבלו שכר בספטמבר, או קיבלו שכר חלקי בלבד, משרד החינוך הקים ועדה מיוחדת שבדקה את מנגנון תשלום השכר של משרד החינוך והציעה להכניס בו שיפורים.

מרבית דיווחי המורים היום מתייחסים לתקלות בתשלום רכיבי השכר הנוספים שהם זכאים להם מתוקף תפקידים שונים - כמו תוספת שכר למחנכי כיתה או למורים שמגישים לבגרות. בימים האחרונים פעל משרד החינוך לאיתור המורים באופן עצמאי ואף סייע למורים שפנו אליו מיוזמתם.

שכר המורים בתחילת השנה נשען על דיווחי מנהלי בתי הספר, שאמורים להעביר למשרד החינוך עד ל-19 באוגוסט מידע על כל המורים שמלמדים בבתי הספר, היקף העבודה שלהם ותוספות השכר המגיעות להם מתוקף תפקידיהם השונים.

בעקבות התקלות בתשלום השכר בשנים קודמות, מספר מורים הקימו את עמותת יציגים, שמטרתה להפוך לארגון היציג של המורים בארץ. העמותה החלה לאסוף הבוקר תלושי שכר של מורים שדיווחו על קבלת תשלום חלקי ופירסמה אותם. לעמותה הגיעו עשרות דיווחים על מורים שמשכורתם נמוכה באלפי שקלים מזו שהיו אמורים לקבל. חלק מהתלושים הסתכמו ב-361 שקלים בלבד. בשל התקלה הנרחבת, העמותה מתכננת הפגנה ביום שלישי מול קריית הממשלה בתל אביב.

"מחדל השכר הגדול התגלה הבוקר עם פרסום תלושי השכר באיחור של כמה ימים", אומרים בעמותת יציגים. "אין גבול לזלזול של משרד החינוך בעובדי ההוראה. שנה עברה וכלום לא השתנה. המחדל חי ובועט והעובדים נפגעים, ארגון המורים והסתדרות המורים שותקים. אנו קוראים למשרד החינוך להשלים את הסכומים החסרים עד לערב חג סוכות".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד שילם את מלוא המשכורות בהתאם לדיווחים שהתקבלו מבתי הספר והוזנו אל מערכות המידע. לקראת מתן המשכורות של חודש ספטמבר, המשרד נערך מראש עם מקדמות למקרים בהם הוא איתר מראש חוסרים במידע מצד בתי הספר ומקרים בהם תידרש השלמה. משרד החינוך עורך ניטור שוטף ומנסה לאתר חוסרים ובעיות בדיווחים של בתי הספר. במקומות בהם המשרד מאתר בעיות הוא מזרים באופן מידי מקדמות לחשבון הבנק של המורים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?