אלה 4 המכללות שבהן תוכלו לקבל לימודים בחינם וסבסוד שכר דירה

התוכנית החדשה לעידוד התנדבות של סטודנטים יוצאת לדרך כבר בשנת הלימודים הנוכחית

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

ארבעה מוסדות ראשונים נבחרו להשתתף בתוכנית החדשה לעידוד התנדבות של סטודנטים - והם יקימו קהילות סטודנטים שיתחייבו לגור ולהתנדב בקהילה ביישובי הפריפריה, בתמורה למלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה.

המוסדות שנבחרו על ידי הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה והתאחדות הסטודנטים ויקבלו תקצוב הם מכללת תל חי ומכללת כנרת שיפעילו את התוכנית בצפון הארץ, מכללת אחווה שתפעיל אותה בדרום בדרום ומכללת שנקר שתיישם את התוכנית החדשה בשכונת פרדס כץ בבני ברק.

כל מכללה שנבחרה תתוקצב ב-6.6 מיליון שקל עבור הפעלת התוכנית בקרב כ-50 סטודנטים בשנת הלימודים הנוכחית, ותידרש להגדיל את מספר המשתתפים בתוכנית ל-150 סטודנטים בתוך שנתיים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, בשנתיים הקרובות תשקיע המדינה כ-25 מיליון שקל בתוכנית להקמת "קהילות סטודנטים" במטרה לעודד את שיעור ההתנדבות ואת המעורבות בקהילה של סטודנטים בישובים בפריפריה. במסגרתה, סטודנטים הלומדים במכללות שיתחייבו להתגורר בישובים מוחלשים ולהתנדב בהם יקבלו מלגת לימודים מלאה של עד 16 אלף שקל לשנה, והשתתפות של 6,000 שקל בשנה בתשלום שכר הדירה (500 שקל בחודש). התוכנית תתוקצב בשנת הלימודים הנוכחית ב-4.4 מיליון שקל, ובשנתיים הקרובות היא תתרחב ותתוקצב ב-22 מיליון שקל נוספים.

סטודנטים באוניברסיטה העבריתצילום: אמיל סלמן

לאחרונה קראה הוועדה למכללות ולאוניברסיטאות להגיש הצעות להפעלת התוכנית. המכללות שיפעילו את התוכנית נבחרו על ידי ועדה משותפת למועצה להשכלה גבוהה ולהתאחדות הסטודנטים מתוך 15 הצעות שונות שקיבלה.

המכללה האקדמית תל חי תפעיל קהילת סטודנטים בקרית שמונה, המכללה האקדמית כנרת תקים קהילת סטודנטים בטבריה, מכללת אחווה תקים קהילת סטדונטים בקרית גת וברהט, ומכללת שנקר תפעיל קהילות סטודנטים בפרדס כץ בבני ברק.

התוכנית פועלת באופן דומה לזו שמובילה התאחדות הסטודנטים בעיר לוד, שבה מתגוררים כ-250 סטודנטים בדירות שכורות בעיר ומתנדבים בה והיא גובשה על ידי ות"ת. ח"כ מירב בן ארי (כולנו) הגישה הצעת חוק בנושא בעקבות שיעורי ההתנדבות הנמוכים של סטודנטים כיום. לפי התוכנית, הסטודנטים יתגוררו בקהילות של 20-25 איש בדירות שכורות בתחומי הרשות המקומית, ולא במעונות או בכפרי סטודנטים. בנוסף, הם יידרשו להשקיע שבע שעות שבועיות בפעילות חברתית (250 שעות בשנה).

יו"ר הות"ת, פרופ' יפה זילברשץ מסרה כי "האקדמיה היא חלק מהחברה בישראל. אנו מייחסים חשיבות רבה למעורבות חברתית של ציבור הסטודנטים בקהילה בה הם לומדים".

זילברשץ הוספה כי "בימים הקרובים יוצגו שורה של צעדים נוספים אותם מגבשים בימים אלה אשר יסייעו לציבור הסטודנטים משמעותית הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט סביבת הלימודים".

גלעד ארדיטי, יו"ר התאחדות הסטודנטים, מסר "ההחלטה חשובה ומשמעותית מכיוון שהיא שמה דגש על מורכבות החוויה האקדמית ועל ההכרח שהאקדמיה בישראל תהיה חלק אינטגרלי בקהילה שסביבה. מדובר במהלך שיכול להוביל לשינוי משמעותי בישובים שנבחרו ולגרום לכך שהסטודנטים לא רק ירכשו השכלה באזור מסוים אלא גם יישארו בו בעתיד וישפיעו עליו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים