אלה 4 המכללות שבהן תוכלו לקבל לימודים בחינם וסבסוד שכר דירה

התוכנית החדשה לעידוד התנדבות של סטודנטים יוצאת לדרך כבר בשנת הלימודים הנוכחית

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

ארבעה מוסדות ראשונים נבחרו להשתתף בתוכנית החדשה לעידוד התנדבות של סטודנטים - והם יקימו קהילות סטודנטים שיתחייבו לגור ולהתנדב בקהילה ביישובי הפריפריה, בתמורה למלגת לימודים מלאה וסבסוד שכר דירה.

המוסדות שנבחרו על ידי הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה והתאחדות הסטודנטים ויקבלו תקצוב הם מכללת תל חי ומכללת כנרת שיפעילו את התוכנית בצפון הארץ, מכללת אחווה שתפעיל אותה בדרום בדרום ומכללת שנקר שתיישם את התוכנית החדשה בשכונת פרדס כץ בבני ברק.

כל מכללה שנבחרה תתוקצב ב-6.6 מיליון שקל עבור הפעלת התוכנית בקרב כ-50 סטודנטים בשנת הלימודים הנוכחית, ותידרש להגדיל את מספר המשתתפים בתוכנית ל-150 סטודנטים בתוך שנתיים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, בשנתיים הקרובות תשקיע המדינה כ-25 מיליון שקל בתוכנית להקמת "קהילות סטודנטים" במטרה לעודד את שיעור ההתנדבות ואת המעורבות בקהילה של סטודנטים בישובים בפריפריה. במסגרתה, סטודנטים הלומדים במכללות שיתחייבו להתגורר בישובים מוחלשים ולהתנדב בהם יקבלו מלגת לימודים מלאה של עד 16 אלף שקל לשנה, והשתתפות של 6,000 שקל בשנה בתשלום שכר הדירה (500 שקל בחודש). התוכנית תתוקצב בשנת הלימודים הנוכחית ב-4.4 מיליון שקל, ובשנתיים הקרובות היא תתרחב ותתוקצב ב-22 מיליון שקל נוספים.

סטודנטים באוניברסיטה העבריתצילום: אמיל סלמן

לאחרונה קראה הוועדה למכללות ולאוניברסיטאות להגיש הצעות להפעלת התוכנית. המכללות שיפעילו את התוכנית נבחרו על ידי ועדה משותפת למועצה להשכלה גבוהה ולהתאחדות הסטודנטים מתוך 15 הצעות שונות שקיבלה.

המכללה האקדמית תל חי תפעיל קהילת סטודנטים בקרית שמונה, המכללה האקדמית כנרת תקים קהילת סטודנטים בטבריה, מכללת אחווה תקים קהילת סטדונטים בקרית גת וברהט, ומכללת שנקר תפעיל קהילות סטודנטים בפרדס כץ בבני ברק.

התוכנית פועלת באופן דומה לזו שמובילה התאחדות הסטודנטים בעיר לוד, שבה מתגוררים כ-250 סטודנטים בדירות שכורות בעיר ומתנדבים בה והיא גובשה על ידי ות"ת. ח"כ מירב בן ארי (כולנו) הגישה הצעת חוק בנושא בעקבות שיעורי ההתנדבות הנמוכים של סטודנטים כיום. לפי התוכנית, הסטודנטים יתגוררו בקהילות של 20-25 איש בדירות שכורות בתחומי הרשות המקומית, ולא במעונות או בכפרי סטודנטים. בנוסף, הם יידרשו להשקיע שבע שעות שבועיות בפעילות חברתית (250 שעות בשנה).

יו"ר הות"ת, פרופ' יפה זילברשץ מסרה כי "האקדמיה היא חלק מהחברה בישראל. אנו מייחסים חשיבות רבה למעורבות חברתית של ציבור הסטודנטים בקהילה בה הם לומדים".

זילברשץ הוספה כי "בימים הקרובים יוצגו שורה של צעדים נוספים אותם מגבשים בימים אלה אשר יסייעו לציבור הסטודנטים משמעותית הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט סביבת הלימודים".

גלעד ארדיטי, יו"ר התאחדות הסטודנטים, מסר "ההחלטה חשובה ומשמעותית מכיוון שהיא שמה דגש על מורכבות החוויה האקדמית ועל ההכרח שהאקדמיה בישראל תהיה חלק אינטגרלי בקהילה שסביבה. מדובר במהלך שיכול להוביל לשינוי משמעותי בישובים שנבחרו ולגרום לכך שהסטודנטים לא רק ירכשו השכלה באזור מסוים אלא גם יישארו בו בעתיד וישפיעו עליו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"