קופות החולים יבליטו דרכי פנייה לוועדת חריגים ונציב קבילות הציבור

סמנכ"לית משרד הבריאות לפיקוח על קופות החולים, רויטל טופר חבר טוב: "חשוב לנו שהמודעות יפורסמו גם במקומות כמו מרפאות בריאות הנפש וספקים של הקופה, ושאנשים ידעו שיש להם את הזכות והאפשרות לפנות לגופים הללו כדי לממש את זכויותיהם"

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

משרד הבריאות הודיע לקופות החולים כי הן מחויבות בתוך חודשיים לפרסם באופן בולט במרפאות, במוקדים ובאתרי האינטרנט שלהן, מודעות שמביאות לידיעת המבוטחים את זכותם לפנות לנציבת קבילות הציבור לחוק ביטוח בריאות ממלכתי, וכן על זכותם לפנות לוועדות החריגים של הקופה - ואת דרכי ההתקשרות לגופים אלה.

משרד הבריאות אף קבע עבור הקופות את נוסח המודעות. באשר לנציבות, במודעה נכתב כי "מבוטח הרוצה להגיש קבילה כנגד קופת חולים או כנגד נותן שירותים של קופת החולים, בין בעניינים הקשורים לזכויותיו בנושא סל שירותי הבריאות, בין בנושא התוכנית לשירותי בריאות נוספים (ביטוחים משלימים) ובין בעניינים נוספים הקשורים למימוש זכויותיו, רשאי לפנות לנציבת קבילות הציבור".

קופת חולים כלליתצילום: ניר קידר

באשר לוועדות החריגים, יפרסם המשרד בין היתר כי "הזכות לפנות לוועדת חריגים נתונה לכל מבוטח הסובל מבעיה רפואית המשפיעה באופן מהותי על מצבו הרפואי ותפקודו, ואשר נזקק לשם כך לשירות אשר איננו כלול בסל הבריאות".

כיום מבוטחים רבים כלל אינם מודעים לקיומם של ועדות החריגים ונציבות הקבילות. לדברי סמנכ"לית משרד הבריאות לפיקוח על קופות החולים, רויטל טופר חבר טוב, "חשוב לנו שהמודעות יפורסמו גם במקומות כמו מרפאות בריאות הנפש וספקים של הקופה, ושאנשים ידעו שיש להם את הזכות והאפשרות לפנות לגופים הללו כדי לממש את זכויותיהם".

שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר: "אני רואה בנגישות המבוטחים למידע חשוב, כפנייה לוועדת חריגים ולנציבות פניות הציבור — ערך עליון. פניות הציבור הן ברומטר לתחושות ההמון ומשרד הבריאות בראשותי ימשיך להשקיע במענה זמין ואיכותי לצורכי ציבור החולים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות