בנט מצא מחליף לטרכטנברג: מינה את פרופ' יפה זילברשץ לתפקיד יו"ר הות"ת

מלשכתו של בנט נמסר כי "פרופ' זילברשץ היא המועמדת המתאימה והראויה ביותר לקידום יעדי ההשכלה הגבוהה בישראל"

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

שמונה חודשים לאחר פרישתו של פרופ' מנואל טרכטנברג מתפקיד יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה (ות"ת), מינה נפתלי בנט לתפקיד את פרופ' יפה זילברשץ, המכהנת כמשנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן. זילברשץ היא דמות בולטת בציונות הדתית וכיהנה בעבר כחברה בגרעין המייסד של הוועדה שבחרה את רשימת חברי הבית היהודי לבחירות 2009.

הוועדה לתכנון ותקצוב במל"ג אחראית על תקצוב האוניברסיטאות והמכללות, פיקוח על פעילותן התקציבית ותכנון ההשכלה הגבוהה. זילברשץ, תיכנס לתפקיד ותיאלץ להתמודד עם קיצוץ חד בהיקף של 263 מיליון שקל, ותדרש לתכנן את תוכנית החומש של האקדמיה לחמש השנים הקרובות.

זילברשץ, בעלת תואר שלישי במשפטים מאוניברסיטת בר אילן כיהנה כדיקנית הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן בשנים עד לשנת 2008, וב-2010 מונתה לתפקיד המשנה לנשיא האוניברסיטה. היא מתמחה במשפט בינלאומי, משפט חוקתי, זכויות אדם והגירה.

שר החינוך נפתלי בנטצילום: אמיל סלמן

בחודשים האחרונים ראיין בנט מספר מועמדים לתפקיד. בין היתר, אחד המועמדים היה מנחם מגידור, לשעבר נשיא האוניברסיטה העברית ופרופ' חגית מסר ירון, המשמשת כסגנית יו"ר המל"ג.

מלשכתו של בנט נמסר כי "פרופ' זילברשץ היא המועמדת המתאימה והראויה ביותר לקידום יעדי ההשכלה הגבוהה בישראל. לפרופ' זילברשץ יש את כל המרכיבים הנדרשים להצלחה בתפקיד כגון הכרות רחבה וניסיון עשיר עם האקדמיה הישראלית, מומחיות משפטית, הכרות עם המערכת השלטונית וכמובן אישיות מתאימה. זו הפעם הראשונה בהיסטוריה בה תמונה יושבת ראש לוועדה כצעד שהוא חלק מהמדינוית שלנו להציב נשים בעמדת הובלה ומנהיגות במדינה".

ועד ראשי האוניברסיטאות מסר "אנו מברכים את שר החינוך נפתלי בנוט על שהציב בראש המערכת אישה שמילאה שורה של תפקידים בכירים באקדמיה ומגיעה מאחת מאוניברסיטאות המחקר. אנו בטוחים שפרופ' זילברשץ תציב כיעד מערכתי את פיתוח המחקר האקדמי וההשכלה הגבוהה של מדינת ישראל".

פרופ' שלמה גרוסמן,יו"ר ועד ראשי המכללות מסר כי "זהו מינוי ראוי ואנחנו משוכנעים שפרופ' זילברשץ תמלא תפקידה נאמנה, מעמדה וניסיונה יסייעו בקידום מערכת ההשכלה הגבוהה והתמודדות עם אתגרי השעה".

ח"כ פרופ' מנואל טרכטנברג, אמר כי הוא מברך על מינויה של זילברשץ ואמר "אני משוכנע שמדובר במינוי ראוי ביותר של שר החינוך. זכינו לעבוד יחד במספר הזדמנווית ויש לה תרומה רבה בקידום ההשכלה הגבוהה עוד בתפקידיה הקודמים"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"