בראשונה: ועדת המינויים אישרה מינוי מנכ"ל שאינו רופא למשרד הבריאות

בר סימן טוב הוא הנספח הכלכלי של ישראל בוושינגטון, והיה בעבר סגן ראש אגף תקציבים באוצר ■ ההסתדרות הרפואית מתנגדת למינוי

רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני לינדר-גנץ
רוני לינדר

ועדת המינויים של שירות המדינה אישרה אתמול (יום ה') את מועמדותו של משה בר סימן טוב לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות. המינוי יעלה לאישור הממשלה ביום א' וצפוי להיות מאושר. בר סימן טוב הוא הנספח הכלכלי של ישראל בוושינגטון, והיה בעבר סגן ראש אגף תקציבים באוצר. הוא יהיה המנכ"ל הראשון של משרד הבריאות מאז קום המדינה שאינו רופא.

לוועדת המינויים הוגשה הסתייגות של ההסתדרות הרפואית למינוי, בטענה כי יש בעיה קשה עם מינוי אדם שאינו רופא לתפקיד. מנגד, הוצגה עמדתה של היועצת המשפטית של משרד הבריאות עו"ד מירה היבנר שגרסה כי אין כל מניעה חוקית או עקרונית למנותו לתפקיד. סגן שר הבריאות יעקב ליצמן התעקש על מועמדותו של בר סימן טוב למרות ההתנגדות של ההסתדרות הרפואית, ואמר בהזדמנויות שונות כי הוא מכיר טוב יותר מרופאים רבים את משרד הבריאות, לאחר שנים בהן כיהן כאחראי על מערכת הבריאות בתפקידו באגף תקציבים.

משה בר סימן טובצילום: תומר אפלבאום

בר סימן טוב זכה גם לתמיכה מאחד מבכירי מערכת הבריאות, פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר שהחל השבוע לעבוד כמנהל איכילוב. גמזו אמר כי "מנכ"ל משרד הבריאות צריך להיות בראש ובראשונה מנהל מקצועי מסור למערכת הבריאות, נחוש ערכי וחרוץ. בר סימן טוב הוא כל זה, והחוסר הרפואי יכול להיות מתוקן ע״י משנה שהוא רופא". גמזו הוסיף כי "גם למנהל שהוא רופא יכולים להיות חסרים אחרים, למשל בנושא כספים, שהוא ממלאם ע״י עזרה של עוזרים אחרים".

מההסתדרות הרפואית נמסר כי "אנו ממשיכים בהתנגדות למינוי, שולחים התנגדותנו לשרי הממשלה שאמורים לדון בו בישיבת הממשלה. כמו כן נעלה בקמפיין פרסום ובהחלט שוקלים בחיוב גם פעילות בזירה המשפטית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה