בשנה הבאה: שוב 18 ימי חופשה מבית הספר בפסח

לוח החופשות יחזור לאורך שהיה נהוג במשך שנים, לפני השינויים שערכו בו שני שרי החינוך האחרונים. ועדי ההורים תקפו את ההחלטה: "כל יום חופשה עולה לנו מאות שקלים"

חופשת הפסח שהסתיימה זה עתה בבתי הספר יום אחד לאחר תום החג והקשתה על הורים רבים, שוב תשנה את אורכה בשנה הבאה. לוח החופשות בשנת תשע"ו יחזור לאורך שהיה נהוג משך שנים, לפני השינויים שערכו בו שני שרי החינוך האחרונים, ויתווספו אליו שישה ימי חופשה נוספים במהלך החגים.

כפי שפורסם אמש (שני) בחדשות ערוץ 2, שנת הלימודים הבאה בבתי הספר היסודיים תכלול 219 ימי לימוד בלבד, בעוד שהשנה ילמדו התלמידים במשך 223 ימים. הסיבה לכך היא חופשת החנוכה, שנמשכה השנה חמישה ימים ותורחב בשנה הבאה לשבעה ימים, וחופשת הפסח, שהשנה כללה 15 ימי חופש ותימשך בשנה הבאה 18 ימים. גם חופשת פורים שנמשכת לעתים יומיים, תתארך לשלושה ימים בשנה הבאה.

החופשות בשנת הלימודים הנוכחית קוצרו כדי להיטיב עם ההורים, לאחר ששנת הלימודים הקודמת היתה ארוכה מתמיד וכללה חופשות רבות. באותה שנה נהנו המורים גם מהחלטת פירון להאריך את החופש הגדול, בניגוד להחלטת קודמו בתפקיד שקיצר את החופש בחמישה ימים. הם אף נהנו מכך שתוספת החופש שניתנה למורים בשנים בהן קוצר החופש הגדול - לא צומצמה.

ילדים בבית הספר

במשרד החינוך ובארגוני המורים טוענים באופן קבוע כי לא ניתן לקצר את החופש הגדול ואת החופשות שבמהלך שנת הלימודים בשל ההסכמים הקיבוציים שבין ארגוני המורים למדינה. עם זאת, ימי החופשה של המורים לא מעוגנים באף הסכם קיבוצי עם המדינה, והתוקף היחיד לקיומם הוא שהם השתרשו עם השנים. למרות זאת, המשרד מעניק למורים ימי חופשה רבים יותר בשנתיים האחרונות - יותר אף מאלו שהוא טוען שעוגנו בהסכמים הקיבוציים עמם.

יו"ר ארגון הורים עובדים לשינוי, יערה ישורון, ויו"ר ועד ההורים בירושלים, פז כהן, מסרו בתגובה כי "פעם אחר פעם מתברר שלוח החופשות, הגורם המשפיע ביותר על ההורים, על הילדים ועל המשק כולו נקבע במחשכים ללא פיקוח וללא התייעצות". לדבריהם, כל יום חופשה עולה להורים מאות שקלים ומשפיע באופן ישיר על מקומות התעסוקה שלהם.

"הגיע הזמן לפעול בשיתוף פעולה ובשקיפות מלאה. ארגון הורים עובדים לשינוי ופורום ועד ההורים הגישו עתירה לבג"ץ, שעל פי הנחייתו עומדים כעת במיצוי הליכים מול משרד החינוך. אם לא יהיה שיתוף פעולה נפגוש את נציגי משרד החינוך בבית המשפט. ההורים סיימו לשתוק".

ממשרד החינוך נמסר כי "אין שינוי במספר ימי החופשה: 219 ימי לימוד בבתי הספר היסודיים ו-209 ימי לימוד בחטיבות הביניים ובתיכונים. המערכת חוזרת למעשה למתכונת לוח החופשות הרגילה". לפי המשרד, השינויים שחלו בלוח החופשות בשלוש השנים האחרונות נבעו כתוצאה מהחלטת משרד החינוך על שינוי במועד פתיחת שנת הלימודים (ל-27 באוגוסט). לקראת תחילת שנת הלימודים הנוכחית (תשע"ה) הוחלט על חזרה למתכונת לוח החופשות הרגיל. ההחלטה על החזרה ל-1 בספטמבר היתה משותפת למשרד החינוך, לארגוני המורים ולוועדי ההורים.

ילדים בקייטנהצילום: המועדון לספורט בא

בעקבות החזרה ל-1 בספטמבר נוספו לשנת הלימודים הנוכחית ארבעה ימי לימוד, ועל כן חופשת החנוכה קוצרה לחמישה ימים במקום שבעה ימי חופשה, ואילו חופשת הפסח קוצרה ל-15 ימים במקום 17 ימי חופשה. בעקבות כך, בשנת הלימודים הנוכחית בתי הספר היסודיים לומדים 223 ימי לימוד ואילו בחטיבות הביניים ובתיכונים לומדים 213 ימי לימוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן