מי העיתונאים שנפגשו עם פירון ומה הוא עושה בחתונות?

התנעוה לחופש המידע חשפה היום את לוח הזמנים של שר החינוך לשעבר בשנתיים האחרונות

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

יומן הפגישות של שר החינוך היוצא שי פירון ב-2013-2014 מורכב בעיקר מפגישות עם אנשי תקשורת ולצרכי פרסום עבודת המשרד, פגישות בנושאים יהדות ועם רבנים, וחלק ממנו מוקדש גם לעריכת חופות על ידי פירון, בתקופת כהונתו כשר חינוך, למכריו ובהתנדבות. כך עולה מהיומנים המלאים והמפורטים של פירון שנשלחו על ידי לשכתו לתנועה לחופש המידע.

לוח הזמנים של פירון היה צפוף במיוחד עם כניסתו לתפקיד והכיל מפגשי היכרות רבים עם בכירי משרד החינוך וראשי האגפים ועם יועציו, חברי כנסת ואנשי ציבור ובעלי תפקידים כמו פרופ' מנואל טרכטנברג, ששימש באותה תקופה כיו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של משרד החינוך ועם רן ארז, יו"ר ארגון המורים. אך כבר בתחילת כהונתו הוא נפגש עם יו"ר ש"ס אריה דרעי.

באותה תקופה, החליטו פירון ושר האוצר, יאיר לפיד, שלא לקצץ בתקציב רשת החינוך של ש"ס מעיין החינוך התורני והחלו לגבש הסכם מול בכירי ש"ס להרחבת הפיקוח על הרשת בעיקר על התנהלותה הכלכלית ועל לימודי הליבה, בתמורה להמשך תקצובה המלא ושילובה כגוף פוליטי-פרטי, בתוך מערכת החינוך הציבורי, כרשת שתהיה אחראית על תלמידים חרדים ממוצא ספרדי. בשנתיים החלופות כללו יומני הפגישות של פירון גם כמה פגישות עם חברים נוספים בש"ס ובהם אלי ישי ואריאל אטיאס, שהיה מופקד על המו"מ מטעם ש"ס.

נראה כי חלק גדול מעבודתו הוקדשה לפגישות עם אנשי תקשורת, ראיונות לתקשורת, צילומים ומצגות לקראת קמפיינים. נראה גם כי פירון נוהג להיפגש עם האליטה הדתית שהכירה אותו עוד לפני כניסתו לפוליטיקה, ועם אנשי חינוך שהכיר בתקופת כהונתו כמנכ"ל הכל חינוך.

שר החינוך פירוןצילום: אמיל סלמן

על פי יומן הפגישות, נראה כי ב-2014 פגישותיו של פירון עם הגורמים המקצועיים במשרדו פחתו, וככל הנראה הוא התעדכן בנעשה עם מנכ"לית המשרד. כמו כן, בולטים ביומנים פגישות העוסקות בפרויקטי הדגל שהוביל – הארכת הלימודים בחופש הגדול על ידי קייטנות מסובסדות, המשא ומתן עם ש"ס, והתקציב הדיפרנציאלי ונראה כי מקומם בולט יותר על פני עבודה שוטפת במשרד. פגישות רבות שערך פירון הושחרו, ולא נמסרו לתנועה.

תקשורת

בשנתיים האחרונות נפגש פירון עם עשרות עיתונאים לפגישות רקע, פגישות הכירות וראיונות וצילומים רבים לתקשורת ולקמפיינים של המשרד. בכמה ימים ביומן הפגישות של פירון נקבעו לו ראיונות למספר כלי תקשורת באותו יום. כך למשל, באותו יום בינואר התראיין עבור ווינט, ערוץ 10, ערוץ 1 וערוץ 2. באותו חודש הוא הקדיש כשעה לפגישה עם דוברי המשרד בנושא הקמפיין ללמידה משמעותית.

נראה כי פירון שם דגש על פגישות עם עיתונאי "ידיעות אחרונות" וחדשות 2. כך למשל, פירון הקדיש מספר פגישות לכתבת ערוץ 2 דפנה ליאל. פירון נפגש בין היתר בשנתיים האחרונות גם עם אמיר גילת (רשות השידור), אבי וייס וצוות כתבי חדשות 2, שלום ירושלמי (מעריב), מיקי חיימוביץ' (ערוץ 2), סבר פלוצקר ("ידיעות אחרונות"), איתמר אייכנר ("ידיעות אחרונות"), אברי גלעד ולפגישה משותפת עמו ועם הילה קורח (ערוץ 2), רינה מצליח (ערוץ 2), גיא זוהר (ערוץ 10), בן כספית (מעריב-סופשבוע), רביב דרוקר (ערוץ 10), אמנון אברמוביץ (ערוץ 2), הזמר יהורם גאון, מירב בטיטו ("ידיעות אחרונות"), אבי ניר (קשת), נחמיה שטרסלר ("הארץ"), אור קשתי ("הארץ"), ירדן סקופ ("הארץ"), איילה חסון (ערוץ 1), יעל ברנובסקי ("ישראל היום"), רויט הכט ("הארץ"), קרן נויבך (רשת ב'), ניסים משעל פגש את פירון בביתו באורנית, ערן טיפנבורן (עורך ynet), ינון מגל (לשעבר עורך וואלה וכיום מתמודד ברשימת הבית היהודי בכנסת), כמה פגישות וראיונות עם אורלי וילנאי וגיא מרוז, קובי אריאלי וגם פגישה עם הזמר עידן רייכל.

כמו כן, לוח הזמנים כולל פגישות עם יובל קרני ("ידיעות אחרונות"), קלמן ליבסקינד ("מעריב"), אראל סג"ל, רינו צרור (גלי צה"ל), ושאול אמסטרדמסקי (כלכליסט).

בנוסף פירון נפגש עם פגישה עם נחום ברנע ("ידיעות אחרונות"), שתי פגישות עם גיל ריבה, תמר טרבלסי ("ידיעות אחרונות") ודן מרגלית ("ישראל היום").

פירון נפגש גם עם אנשי יחסי ציבור ופרסום. הוא ערך לשני דיונים בהשתתפות מושיק תאומים ולפגישות עם ומוטי מורל ופגישה נפרדת עם אייל ארד.

כמו כן, פירון ערך ביקור במערכת "ידיעות אחרונות", מערכת "מעריב", מערכת ערוץ 2, ערוץ 10 , מערכת גלי צה"ל, שכללה פגישה עם ירון דקל, מערכת י"שראל היום", וביקור במערכת "הארץ" שבמסגרתו נפגש עם עורך הארץ אלוף בן. פירון נפגש עם כמה מעורכי TheMarker ושתי פגישות עם עמוס רגב (עורך "ישראל היום") בשנתיים האחרונות.

בלו"ז של פירון שוריינה באחד הימים חצי שעה לטובת "כתיבת סטטוס בפייסבוק" ושריונים נוספים בוצעו לטובת "זמן חשיבה". מאז 2014 מופיעים ביומן הפגישות של פירון גם אימוני כושר גופני שכוללים גם אימונים בחוף הים.

חתונות

שר החינוך היוצא הוא גם רב הישוב אורנית וחבר בארגון צהר. עד לבחירתו לתפקיד נהג פירון לערוך טקסי חופה, ומסתבר שהוא המשיך במנהג גם לאחר בחירתו לתפקיד. בממוצע, ערך פירון חתונות אחת לחודש, לפעמים גם פעמיים בחודש, והלו"ז שלו כולל גם השתתפות בחתונות רבות כאורח (שמות המתחתנים הושחרו). פירון חיתן את מכריו שביקשו כי יערוך את החופה, ועשה זאת ללא תשלום. כמה ימים לפני כל חופה שריין פירון בלוח הזמנים שלו גם מפגש מקדים עם הזוג המאושר.

כך למשל, בפברואר האחרון חיתן השר היוצא זוג בשישי בצהריים, ובאותו חודש קיים עוד הכנה לחתונה וחתונה עם זוג נוסף. בחודש מרץ חיתן זוג נוסף, במאי ערף פירון חתונה נוספת וכך גם ביוני וביולי, בספטמבר ערך פירון כבר כמה חתונות. אחת מהחתונות בספטמבר היתה של תלמידתו לשעבר באולפנה וחתונה נוספת במהלך השנה נערכה עבור אחד מיועציו לשעבר.

רבנים

נראה כי פירון מקדיש פגישות רבות לתחומי היהדות ולרבנים אותם הכיר במסגרת תפקידיו הקודמים בצוהר, שהוא אחד מרבניו, וכמנהל אולפנה בפתח תקווה.

בינואר האחרון נפגש פירון פעמיים עם הרב יובל שרלו, בהמשך השנה הוא סייר ונכח בטקס הכנסת ספר תורה בבית כנסת במטה בנימין באפריל ערך פגישה בנושא "התחדשות יהודית". באותו חודש נפגש גם עם חברי עמותת אם תרצו, עד לאחרונה בראשות רונן שובל, פירון נפגש עם חברי העמותה פעם נוספת לפגישה בנושא "הפוליטיזציה במערכת הההשכלה הגבוהה".

פירון ערך גם פגישה בישיבת מקור חיים, ועם הרב דוד סתיו, ראש ארגון בצוהר. יומן הפגישות שלו כוללים גם פגישות עם הרב מאיר נהוראי, הרב יוחנן פריד. הרב אליעזר מלמד, הרב דוב זינגר וביקור בישיבת מקור חיים.

היומן של פירון כולל גם "ריקוד בכותל", שהייה בשבת בקרית ארבע, פגישות בנושא מינהלת הזהות היהודית ופגישה עם חברי איגוד הישיבות הגבוהות.

חלק משמעותי מלוח הזמנים של פירון עסק בנושאי הנסיעה לפולין ולהכנות לקראת משלחות התלמידים לפולין, אליהם הצטרף.

פוליטיקאים

פירון הקדיש חלק מזמנו לפגישות עם חברי הממשלה. בינואר האחרון נפגש פירון לארוחת ערב עם שר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, ורעייתו ג'ודי ניר מוזס. שלום נפגש שוב עם פירון בחודש פברואר. בפברואר נפגש עם שר הכלכלה נפתלי בנט, ובאותו חודש עם שר החוץ אביגדור ליברמן לארוחת צהריים ושר הביטחון משה יעלון, בהמשך החודש נפגש "לבראנץ'" עם שרת הבריאות לשעבר יעל גרמן ממפלגתו, וב-2013 נפגש עם לימור לבנת, שרת התרבות. באותו חודש נפגש פירון עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנוגע לחינוך יהודי בתפוצות – תוכנית שבה משקיע המשרד כ-15 מיליון שקל בשנה. עם זאת, יש לציין כי לפי לוח הזמנים של פירון כמעט ולא התקיימו פגישות בין ראש הממשלה לבין שר החינוך בשנתיים האחרונות. עם זאת, הלו"ז מציין פגישות רבות עם שר האוצר לשעבר, וחברו למפלגה יאיר לפיד. ב-2013 נפגש פירון עם רעייתו של לפיד, ליהיא לפיד.

אנשי עסקים

פירון נפגש עם צביקה אורן, יו"ר התאחדות התעשיינים ב-2014, וקיים שתי פגישות עם סטף ורטהיימר בשנתיים האחרונות בנושא חינוך טכנולוגי – תחום שורטהיימר, והתאחדות התעשיינים נחושים לקדם. פירון אכן ניסה לקדם תוכנית משמעותית להרחבת החינוך הטכנולוגי, אך לא הספיק ליישם אותה עד לסיום תפקידו. בפברואר האחרון נפגש פירון עם מנכ"ל גוגל ישראל. ובמרץ עם דוד עזריאלי ובתו דנה, שקרן שהקימו תורמת בתחומי החינוך וההשכלה הגבוהה. כמו כן פירון קיים פגישה גם עם יזם ההיי-טק דב מורן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים