המשרד לשירותי דת מציג: 10 מיליון שקל לגיור חיילים; 7 מיליון שקל לשיפוץ אתר קבורה

ההתקשרויות של המשרד לענייני דת, בראשות השר נפתלי בנט, פורסמו אתמול על ידי התנועה לחופש המידע ■ המשרד מתקצב במאות אלפי שקלים מדי שנה את מערך הבחינות למועמדים לקבלת תואר רב

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

קורסים בנושא שחיטה כשרה, גיור חיילים ובחינות לרבנים - ההתקשרויות של המשרד לענייני דת, בראשות השר נפתלי בנט, פורסמו אתמול על ידי התנועה לחופש המידע כחלק מיוזמתה לפרסם את הוצאות משרדי הממשלה.

הדו"ח הוגש לתנועה על ידי המשרד, שאחראי על הרבנות, בתי העלמין, מערך הגיור והמועצות הדתיות - וכולל התקשרויות עם גופים פרטיים בהיקף של כ–24 מיליון שקל ב–2014. תקציב המשרד הסתכם השנה בכ–670 מיליון שקל.

השר נפתלי בנט

מנתוני המשרד עולה כי עלות פעילות גיור חיילי צה"ל על ידי הארגון נתיב הגיור, המשותף לממשלה ולסוכנות היהודית, היתה השנה 10 מיליון שקל. בנוסף, 3.7 מיליון שקל הועברו לחברה שמנהלת עבור המשרד את ההתקשרות מול החקלאים בנוגע לשנת השמיטה, כחלק מתקציב בסך 100 מיליון שקל שאישרה הממשלה לשנת השמיטה - רובו לפיצוי לחקלאים.

בנוסף, המשרד הזמין חוברות הסברה לציבור בנוגע לשנת השמיטה ב–46 אלף שקל. המשרד העביר גם 744 אלף שקל למשרד הרווחה לצורך רכישת מזון לנזקקים, ו–217 אלף שקל לטובת עמותה שסיפקה קורסים בנושא שחיטה כשרה עבור הקהילה האתיופית.

מהנתונים עולה כי המשרד מתקצב במאות אלפי שקלים מדי שנה את מערך הבחינות למועמדים לקבלת תואר רב. המשרד העביר באחרונה 90.6 אלף שקל למרכז הקונגרסים, שבו נערכו בחינות ל–1,200 מועמדים. המשרד העביר גם יותר מ–150 אלף שקל בשנה האחרונה עבור בדיקת המבחנים.

על פי הדו"ח, המשרד התקשר עם המרכז הארצי לפיתוח המקומות הקדושים - חברה ממשלתית שהמשרד לשירותי דת מנסה להפוך לזרוע ביצוע רשמית. בשנתיים האחרונות העביר המשרד לארגון כ–7 מיליון שקל לצורך שיפוץ קבר שמואל הנביא הסמוך לירושלים.

מהנתונים עולה כי המשרד הוציא השנה 10,200 שקל על הזמנת 600 תמונות של הרבנים הראשיים מלשכת הפרסום הממשלתית; 800 שקל על תשתיות למקררים ברכבי הרבנים הראשיים (לא מופיעה הזמנה של המקררים עצמם); ו–3,500 שקל על אייפד לסגן השר במשרד.

המשרד הוציא 33.3 אלף שקל על אירוע פורים לעובדים, שאף הוזמנו לאירוע גיבוש בפארק המשחקים קיפצובה בעלות 27.7 אלף שקל; בטקס העובד המצטיין שערך המשרד הוזמן קייטרינג בעלות 23.7 אלף שקל; על אירועי חנוכה של ועד העובדים הוציא המשרד 17.5 אלף שקל; ו"אירוע קיץ" לעובדים מומן על ידו בסך 9,000 שקל.

לפי הדו"ח, המשרד הוציא 2,950 שקל לרכישת פיצוחים לגמלאים ששהו בנופשון, כ–4,000 שקל עבור מופע אמנותי בכנס מקצועי ו–2,900 שקל עבור קוסם שהופיע בפני העובדים. בנוסף, הזמין המשרד את הזמר ישי לפידות להופיע בטקס למועצות דתיות מצטיינות בעלות של 15 אלף שקל להופעה. החודש עורך המשרד כנס בנושא יהדות הבלקן באוניברסיטת בר אילן, בעלות 32.8 אלף שקל, שיועברו לאוניברסיטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם