משרד החינוך יקצה 6.9 מ' ש' לתוכנית לחיזוק הזהות היהודית - בפטור ממכרז

בסך הכל עמותת מבראשית תוקצבה ב-2013–2014 ב-23 מיליון שקל מתקציב משרד החינוך ■ העמותה הוקמה על ידי הרב מוטי אלון ששימש כראש העמותה, עד להרשעתו בעבירות של מעשה מגונה ■ אבי וורצמן, מנהלה בעבר של העמותה, הוא כיום סגן שר החינוך

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

המשרד ממשיך את התקשרותו לעמותת מבראשית, לצורך הפעלת תוכנית חינוכית "להעמקת הזהות האזרחית והזהות היהודית-ציונית" של התלמידים. ההתקשרות קיבלה פטור ממכרז על ידי משרד האוצר, מכייון שלמשרד היתה אפשרות להאריך את ההתקשרות הקודמת עם העמותה.

בשנים האחרונות מעביר משרד החינוך עשרות מיליוני שקלים לעמותות חיצוניות, לטובת חיזוק ערכים יהודים בבתי הספר – ללא מכרז. עמותת מבראשית הוקמה על ידי הרב מוטי אלון ששימש כראש העמותה, עד להרשעתו בשתי עבירות של מעשה מגונה בנער בסוף 2013. אבי וורצמן, מנהלה בעבר של העמותה, הוא כיום סגן שר החינוך.

שר החינוך, שי פירוןצילום: אייל טואג

בחודשים מרץ-אפריל השנה העביר המשרד כ-4.5 מיליון שקל נוספים לעמותה, ובחודשים נובמבר 2013 עד ל-מרץ 2014 העביר לעמותה 16 מיליון שקל. בסך הכל עמותת מבראשית תוקצבה ב-2013–2014 ב–23 מיליון שקל מתקציב משרד החינוך.

עמותת מבראשית מפעילה תוכניות שונות בבתי הספר אך היא מוכרת בעיקר בזכות תוכנית מסע ישראלי – שבמסגרתה יוצאים תלמידי תיכון לטיול של שבוע בישראל, שנועד לחזק את יהדותם ומחויבותם לערכים לאומיים. לפי העמותה, פרויקט המבוסס על בירור, גיבוש וחיזוק הזהות היהודית, הישראלית והציונית של בני הנוער במדינת ישראל, על בסיס מסע מטלטל ומרגש בנופי ארץ-ישראל. המסע, המתקיים במשך שבוע ימים, מקיף כ-15,000 תלמידים בשנה".

הרב מוטי אלון ליד ביהמ"ש, הבוקרצילום: נועם מושקוביץ

על פי תוכנית העבודה של משרד החינוך ל-2014, תחת הכותרת "טיפוח זהות וערכי מורשת ייחודיים בתוך מרחב חיים משותף", מוצג יעד להרחבת לימודי היהדות ופעילויות שקשורות לתכנים יהודיים בבתי הספר הממלכתיים. המשרד יגדיל ב-33% את מספר התלמידים שמשתתפים בתוכנית מסע ישראלי לחיזוק הזהות היהודית, שמבוצעת על ידי עמותת מבראשית. אבי וורצמן, מנהלה בעבר של העמותה, הוא כיום סגן שר החינוך.

המשרד מתכנן גם להגדיל את מספר בתי הספר הממלכתיים שבהם ניתנים שיעורי תגבור ביהדות מ-35 ל-75, ולהקים 47 מסגרות לפעילויות "התחדשות יהודית פלורליסטית". לאחרונה הקצה המשרד 4.5 מיליון שקל נוספים בשנת הלימודים הנוכחית לשתי תוכניות לימודים להעמקת ערכי היהדות של התלמידים בבתי ספר שאינם בזרם הממלכתי-דתי, בהם לומדים בעיקר תלמידים חילונים, המבוצעות על ידי עמותת אורות ערכים תורה ומסור, שהקצתה לצורך הפרויקט כ-4.5 מיליון שקל נוספים מתקציבה. גם ההתקשרות הזאת עם העמותה, שהחלה ב-2010, חודשה בפטור ממכרז.

ממשרד החינוך נמסר כי מדובר בהתקשרות שנעשתה בעקבות מכרז בו זכתה עמותת מבראשית. במכרז נקבעה אופציה של הארכת התקשרות, וכעת המשרד מימש האופציה. לפיכך מדובר בהמשך התקשרות משנה קודמת בהתאם לאופציה להארכה שהוגדרה בהסכם, עפ"י תקנות חובת המכרזים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר