משרד החינוך השיק מערכת מסרונים להורים - ולא חושף עלויות

הקיצוצים בתקציב המשרד מנעו פתרון בעיית הצפיפות בכיתות והפחתת שכר הלימוד ■ המשרד סירב למסור מידע על הגורמים שחשופים למאגר הנתונים של פרטי ההורים ■ משרד החינוך: הורים שלא יהיו מעוניינים בשירות, יוכלו להסיר עצמם מרשימת התפוצה

נתי טוקר
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר
ליאור דטל

על רקע הקיצוצים בתקציב משרד החינוך, השיק המשרד תוכנית חדשה לשידור מסרונים להורים לתלמידים במערכת החינוך שהושקה ביום הראשון לפתיחת שנת הלימודים.

בשעות הבוקר, קיבלו כל ההורים לתלמידים בישראל הודעת טקסט למכשירי הטלפון הניידים שלהם ממשרד החינוך. ההודעה כללה קישור לעמוד באתר האינטרנט של המשרד בו הופיעה פרסומת לתוכנית ללמידה משמעותית שמוביל המשרד. באתר גם הופיעה הודעה המבקשת לתאר בפני ההורים מסרים חיוביים הנוגעים לפתיחת שנת הלימודים.

המסרים החיוביים כללו איחולים ל"שנה של למידה משמעותית, של מצוינות חברתית ולימודית, שנה של חינוך לערכים, עיצוב זהות אישית ולאומית, שנה של קבלת האחר, שנה של מלחמה בגזענות ובשנאה, שנה של העצמת מורים ומנהלים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך שי פירוןצילום: חיים צח / לע"מ

המשרד מתכנן להמשיך ולשלוח מסרונים דומים להורים במהלך השנה. עם זאת, המשרד מסרב לחשוף מהי עלות התוכנית לאור הקיצוצים הגדולים בתקציבו בשנים האחרונות. הקיצוצים פגעו באופן חמור בתנאי הלמידה בכיתות, ובתוכניות שנועדו לסייע להורים – כמו למשל התוכנית להפחתת שכר הלימוד והתוכנית לצהרונים לאחר שעות הלימודים.

משרד החינוך מסרב לחשוף מי מפעיל את התוכנית, והאם המסרונים נשלחים על ידי חברה עמה התקשר. בנוסף לכך, המשרד לא מעוניין לחשוף מהיכן מאגר הנתונים שבו הוא משתמש ומכיל את פרטי ההורים, מספרי הטלפון שלהם, וגיל הילדים שלהם – מאחר והמאגר הצליח להעביר את הודעות הטקסט רק להורים לילדים בגנים העירוניים ובבתי ספר. המשרד אף מסרב למסור מידע על הגורמים שחשופים למאגר הנתונים הזה ולפרטי ההורים והתלמידים.

לפי נתוני יפעת בקרת תקשורת, בשנת 2013 הסתכם תקציב הפרסום של משרד החינוך בכ-14.8 מיליון שקל לפרסום בעיתונים ובטלוויזיה (מחירי מחירון, בפועל המחיר עשוי להיות נמוך יותר). תקציב הפרסום הגדול ביותר הופנה באותה שנה לעיתון ידיעות אחרונות שזכה לתקציב של כ-4.7 מיליון שקל. נכון לחודש אוגוסט, הסתכם תקציב הפרסום של המשרד ב-2014 ב-8.4 מיליון שקל.

תלמידים בדרך מבית הספר באשדוד

ממשרד החינוך נמסר כי "משרד החינוך פועל להעמקת הקשר עם הציבור מתוך תפישה לפיה ההורים הם שותפים מלאים לעשייה החינוכית וזוהי חובה לעדכנם בנעשה במערכת החינוך.

"אשר על כן, המשרד פיתח מערכת מסרונים באמצעותה ניתן להנגיש מידע חשוב ומשמעותי להורים ולמורים, בשגרה ובחירום. בנוסף, המשרד יקיים קבוצות דיון בהן ההורים והמורים יוכלו להביע עמדותיהם. הורים שלא יהיו מעוניינים בשירות, יוכלו להסיר את עצמם מרשימת התפוצה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט