סמסונג ואדידס סוגרות את ת"א: הלימודים יבוטלו - בגלל המרתון

עיריית ת"א הודיעה כי בגלל המרתון החליטה להשבית את הלימודים ביום שישי, 28 בפברואר ■ בין נותני החסות: סמסונג, אדידס, שטראוס ונביעות ■ עיריית ת"א: משרד החינוך אישר את ביטול הלימודים - ההורים והילדים "מוזמנים לצפות באירוע ולעודד את הרצים"

ליאור דטל
ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליאור דטל
ליאור דטל

הלימודים בתל אביב יבוטלו למשך יום אחד בגלל המרתון השנתי שעורכת העירייה בחסות חברת סמסונג. העירייה הודיעה לאחרונה להורים בגנים ובבתי הספר בעיר כי החליטה להשבת את הלימודים ביום שישי, 28 בפברואר - היום בו מתקיים המרתון.

כמדי שנה, רחובות ראשיים בעיר ייחסמו לתנועה במהלך המרתון העירייה החליטה להשבית את הלימודים בגלל הקושי שיווצר בהגעה למוסדות החינוך. מעיריית ת"א נמסר כי המרתון הוא "חגיגה עירונית, תרבותית וספורטיבית" וכי ההורים והילדים "מוזמנים לצפות באירוע ולעודד את הרצים".

כתבות נוספות ב-TheMarker

הפנטזיות המיניות והאנשים הכי מטורפים במשפחה שלכם

"אם אתה הכי עשיר ואין לך שם טוב, זה אומר שלא השגת כלום"

מעלליו של "הזאב מוול סטריט"

כמו כן, מהעירייה נמסר כי משרד החינוך אישר את ביטול הלימודים בעת קיום המרתון והעירייה תקיים בשל כך יום לימודים נוסף במהלך חופשת פסח ובהתייעצות עם ועד ההורים ומנהלי מוסדות החינוך. לא ידוע מה היו שיקולי משרד החינוך לאישור האירוע. ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה.

מרתון תל אביב נערך השנה בחסות חברת סמסונג וחסות משנית של חברת הנעליים אדידס. למרתון נותני חסות נוספים בהם חברת שטראוס באמצעות מותג הקפה שלהם, חברת נביעות שנמצאת בבעלות החברה המרכזית למשקאות קלים, יצרנית שמן הזית זיתא שנמצאת בבעלות חלקית של חברת ויסוצקי וחברת הפסטות ברילה.

אירועי המרתון ביום שישי. רצים רבים נותרו מאוכזבים

מדי שנה העירייה משלבת את פעילות נותנות החסות במהלך המרתון ומקימה מחתם תערוכה בכיכר רבין בו מוצגים ונמכרים מוצרים של נותני החסות. הריצה במרתון מתאפשרת לנרשמים, בעלות של 280-250 שקל בהתאם למועד הרישום, ו-220-190 שקל למרוץ חצי מרתון. עלות הרישום לשאר התחרויות - כמו מרוץ אופניים ומרוץ הילדים נעה בין 40 ל-180 שקל.

מחיר הרשמה בחבילה יקרה יותר שכוללת גם חולצה רשמית של המרתון, מספר חזה, מדליה ותמונה אישית בסיום המרוץ גבוהה יותר ונעה בין 480-380 שקל. מחיר החבילה היקרה יותר כולל גם כניסה "למתחם ה-VIP” שמחיר הכניסה הרגיל אליו הוא 120 שקל וכניסה "למסיבת הפסטה" שתערך בכיכר רבין במחיר של 80 שקל. הרצים יוכלו לרכוש גם חולצות במחיר של 159-55 שקל שעל חלקן מופיע שמם של נותני החסות, שירות שמירת חפצים ב-30 שקל ומוצרי ספורט שונים.

"החובה הראשונה של העירייה היא לספק שירותים לנו התושבים וחינוך הוא אחד השירותים החשובים ביותר שיש ולא לתת לחברות האלה תנאים נוחים באירועים המסחריים שלהם", אומרת אלה (שם בדוי) אם לילדה בגן בצפון העיר שקיבלה את ההודעה על ביטול הלימודים. “גם ככה כל שנה סדר היום משובש בגלל החסימה של הכבישים עכשיו גם צריך למצוא סידור לילדים".

"קודם כל העירייה יוצרת פקקים וסוגרת את העיר לרגל אירוע מסחרי ואחר כך עוד מתלוננת שבגלל הפקקים אי אפשר לקיים לימודים? זו יוהרה ועזות מצח מהסוג העלוב ביותר", מוסיף אביתר, אב לילדים בגיל הגן. “בעירייה ידברו עם המעסיק שלי על יום חופש? מה זו חוצפה לקבוע יום חופש על בסיס פעילות מסחרית. איפה משרד החינוך?".

בשנה שעברה ספגה עיריית תל אביב ספגה ביקורת קשה על החלטתה לקיים את המרתון תחת שרב כבד. במהלך המרתון מת מיכאל מיכאלוביץ' בן 29 ו-12 רצים אחרים נפגעו קשה עקב מכות חום והתייבשות.

מעיריית תל אביב נמסר כי "ביום היערכו של מרתון תל אביב לא יתקיימו הלימודים בבתי הספר ויום הלימודים יוחזר לתלמידים בחופשת הפסח. מרתון תל אביב הינו אירוע ספורט חגיגי ורחב היקף שמטבע הדברים הפקתו כרוכה בחסימת כבישים וחצייתם ובהפרעה לתנועת כלי הרכב וההולדים. השינויים בהסדרי התנועה מתחילים בשעות הבוקר המוקדמות ונמשכים שעות אחדות באופן המקשה על הגעה אל מוסדות החינוך ומהם ביום האירוע. מכיוון שהמרתון הינו חגיגה עירונית, תרבותית וספורטיבית נידונה בעירייה האפשרות להשבית את הלימודים ביום זה ולהזמין את ההורים והתלמידים לצפות באירוע ולעודד את הרצים.

"מינהל החינוך בעיריית תל אביב פנה למפקחת המחוז במשרד החינוך בבקשה לבטל את יום הלימודים לכבוד המרתון ולהחזירו במועד אחר וקיבל לכך את אישורה. ההליך נעשה בהתייעצות עם כל הגורמים המעורבים לרבות ארגוני המנהלים, תא המנהלים ועד ההורים המרכזי ומועצת התלמידים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן, בעל השליטה בחברת האשראי החוץ־בנקאי גיבוי אחזקות

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש