הלימודים יתחדשו בכיתות א'-ד'; יתאפשר ערבוב כיתות גן שונות בצהרונים

משרד החינוך יחדש מחר את הלימודים בחלק מהיישובים, לפי מתווה זהה לזה של הפעמים הקודמות ■ בגנים ובכיתות א'-ב' לא יהיו קפסולות

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר בגבעתיים, בחודש שעבר
בית ספר בגבעתיים. בכיתות ג'-ד' הלימודים יתקיימו בקפסולות של עד 20 תלמידיםצילום: הדס פרוש

משרד החינוך פירסם הלילה (בין שלישי לרביעי) את המתווה שלפיו יחודשו הלימודים מחר (ה') באופן חלקי בכיתות א'-ד', ביישובים ירוקים, צהובים ובחלק מהיישובים הכתומים. המתווה זהה לזה של חידוש הלימודים באוקטובר-דצמבר, ובספטמבר. הלימודים בשאר הכיתות יתחדשו בהמשך פברואר, ועד ל-9 במארס, בהתאם לירידה במדדי התחלואה ולעלייה בשיעור המתחסנים. 

לפי המתווה, בגנים ובכיתות א'-ב' לא יהיו קפסולות, ובשאר כיתות הלימוד יהיו קפסולות גדולות יחסית של עד 20 תלמידים. כמו כן, המתווה מאפשר מעבר של מורות בין קפסולות, וערבוב כיתות גן שונות בצהרונים.

לפי המתווה, גני הילדים יפעלו ללא קפסולות עם עד 35 תלמידים בכל גן, במשך 6 ימים בשבוע, ובנוסף יהיה שימוש בגננת מחליפה בנוסף לצוות הקבוע של הגן באחד מימי השבוע. בנוסף, כאמור, ניתן יהיה לערבב תלמידים משלוש כיתות גן שונות בצהרונים.

המתווה זכה לביקורת רבה עם חידוש הלימודים בגנים ב-19 באוקטובר, מכיוון שהוא כולל סיכון מוגבר לתחלואה בקורונה בשל השימוש בגננות מחליפות, ובגלל ערבוב התלמידים בזמן הצהרון – מה שמאפשר לכל תלמיד בגן להיחשף לעד 105 תלמידים בכל יום. במהלך חידוש הלימודים בגנים באוקטובר, הכריזו רשויות מקומיות על קיצור שבוע הלימודים לחמישה ימים, כדי להימנע מהשימוש בגננות מחליפות.

גן ילדים בגבעתיים, במאיצילום: תומר אפלבאום

בכיתות א'-ב' הלימודים יתקיימו כאמור ללא קפסולות, עם עד 35 תלמידים בכיתה, בימים ראשון עד חמישי, במשך חמש שעות בכל יום. כמו כן, יפעלו צהרונים במשך חמישה ימים בשבוע. 

בכיתות ג'-ד' הלימודים יתקיימו בקפסולות של עד 20 תלמידים, ובמקרים חריגים ניתן יהיה לקבל אישור להגדלת הקפסולות. הלימודים בכיתות אלה יתקיימו בימים ראשון עד חמישי, במשך 25 שעות שבועיות - כשחצי מהן יהיו באחריות עוזרי הוראה ולא באחריות המורים המקצועיים ומחנכות הכיתות. 

משרד החינוך מאפשר לכל מורה בכיתות א'-ב' ללמד שלוש קפסולות קבועות, ולכל מורה בכיתות ג'-ד' ללמד ארבע קפסולות קבועות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker