משרד הבריאות: בוחנים מתן עדיפות למורים בקבלת חיסונים לקורונה

משרד הבריאות שוקל את הנושא, לאחר שמזכ"לית הסתדרות המורים התנתה את המשך הלימודים בסגר במתן חיסון לכל המורים ■ מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר כי בשלב זה אין מספיק חיסונים עבור מורים, וכי סדר העדיפויות במתן החיסון לא השתנה

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורה ממוגנת בבית הספר. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבהצילום: עופר וקנין
ליאור דטל

משרד הבריאות יבחן השבוע לאפשר למורים להתחסן לקורונה, גם אם אינם בקבוצת סיכון או בקהל המטרה - זאת בעקבות דרישת הסתדרות המורים.

הנושא יידון במשרד הבריאות בכפוף להחלטת ועדת התעדופים שבמשרד. עם זאת, מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, אמר היום כי בשלב זה אין צפי לתעדוף של המורים בשבוע הקרוב, מכיוון שאין עבורם מספיק חיסונים.

בישראל יש כ-180 אלף מורים, ועוד עשרות אלפי סייעות ועובדים נוספים בבתי הספר ובגני הילדים. כיום, לפי משרד החינוך כל מורה מחויב להגיע לבתי הספר, גם מורים שנמצאים בקבוצת סיכון. לפני פתיחת הלימודים בספטמבר, הגיעו משרדי החינוך והאוצר להסדר מול הסתדרות המורים שיאפשר לחלק מהמורים שבסיכון לפרוש מתפקידם.

יפה בן דוד, מזכ"לית ההסתדרותצילום: אמיל סלמן

היום (ראשון) בדיון בוועדת החינוך, אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, שתתמוך בפתיחת מערכת החינוך במהלך הסגר רק לאחר שכל המורים יחוסנו.

לדבריה, "לא יעלה על הדעת שעובדי ההוראה שנמצאים בקו החזית לא יחוסנו. חסנו קודם כל את מי שעובד מהגנים עד ד',  ו- י"א-י"ב. חסנו באופן מיידי את המורים האלה. כשיהיו חיסונים לכולם תפעילו את כל מערכת החינוך. המורים נמצאים בפחדים איומים. תקדישו יומיים לחיסונים ואל תשלחו אותם לקופות חולים כדי שיעמדו שעות בתור אחרי שמסיימים את הלימודים, הקצו להם מקומות יעודיים לחיסונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker