נס חנוכה: "בתי הספר של החגים" יפעלו במהלך החופשה - כל הפרטים

הורים ביישובים באשכולות הכלכליים 10-5 ישלמו 150-100 שקל עבור השתתפות בתוכנית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכנות לפתיחת גן ילדים בתל אביב. למצולמת אין קשר לכתבה
הכנות לפתיחת גן ילדים בתל אביב. למצולמת אין קשר לכתבהצילום: מוטי מילרוד

שרי האוצר, החינוך ויו״ר השלטון המקומי סיכמו על הפעלת "בתי הספר של החגים" למשך חמישה ימים במהלך חופשת החנוכה. הורים ביישובים באשכולות הכלכליים 10-5 ישלמו 150-100 שקל עבור השתתפות בתוכנית. התוכנית בתי הספר של החגים יושמה בשנה האחרונה, לפני התפרצות הקורונה, אך עד עתה לא נמצא עבודה תקציב

על פי משרד האוצר, "בתי הספר של החגים" יפעלו במהלך ימי החנוכה בגני הילדים ובכיתות א׳-ב׳: בבתי הספר בין השעות 8:00 ל-13:00 ובגני הילדים בין השעות 7:30 ל-13:00.

השתתפות ההורים תיקבע על פי אשכולות למ"ס של היישוב בו הם מתגוררים כאשר אשכולות למ"ס 1 עד 4 (הנמוכים ביותר) לא יידרשו לשלם כלל; אשכולות למ"ס 5 עד 7 ישלמו 20 שקל ליום פעילות; ואשכולות למ"ס 8 עד 10 ישלמו סכום של 30 שקל עבור יום פעילות. 

צוותי ההוראה יעבדו מטעם הרשויות המקומיות, במקום המורים. שני ארגוני המורים סירבו לפגוע בחופשת המורים, לאחר שמשרד החינוך סיכם עמם בתחילת השנה כי ייצאו לחופשה רגילה בחגים למרות משבר הקורונה, ואף דרש מהם לעבוד בהיקף עבודה מלא במהלך הלמידה מרחוק - בתמורה לכך שחופשת חנוכה שלהם לא תיפגע.

התקציב לקיצור חמשת ימי החופשה מסתכם ב-150 מיליון שקל, והוא יבוא על חשבון התקציב שהועבר למשרד החינוך כדי לקיים את הלימודים במהלך שנת הלימודים תחת מגבלות הקורונה ויועד לרכש מחשבים, העסקת מורים זמניים, ורכישת אמצעי הגיינה וחיטוי לבתי הספר.

ניתן היה להימנע מההשקעה הכספית הזאת, אם משרד החינוך היה משנה מראש את מועדי חופשות החגים השנה, בגלל מגבלות הקורונה, או אם היה מפחית במעט את היקף הלמידה מרחוק במהלך תקופת ההשבתה. במקום זאת, משרד החינוך נאלץ למצוא פתרונות ברגע האחרון, לאחר שהתברר להורים שחופשת חנוכה לא תקוצר השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker