המכללות שובתות כבר שבועיים: "משרד האוצר מוביל לביטול הסמסטר"

איגוד הסגל הזוטר במכללות: "ראשי המכללות לא מוכנים להמשיך את הדיונים עד שהאוצר יקבל את מבוקשו" ■ לשביתה הצטרפו גם עובדי סמינר הקיבוצים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מכללת סמינר הקיבוצים
מכללת סמינר הקיבוציםצילום: יעל אנגלהרט

שביתת חברי הסגל הזוטר במכללות הציבוריות נמשכת גם השבוע. השביתה החלה לפני כשבועיים, והיום (א') הצטרפו אליה גם חברי הסגל הזוטר במכללת סמינר הקיבוצים. בכך עלה מספר המכללות שבהן חברי הסגל הזוטר שובתים ל-12.

חברי הסגל הזוטר במכללות הציבוריות אחראים על רוב שעות ההוראה בהן, כך שמתקיימים שיבושים כבדים במכללות, שמסתמכות בשבועות האחרונים על הוראת הסגל הבכיר בלבד באמצעות למידה מרחוק.

איגוד הסגל האקדמי במכללות השובתות מאוגד בכוח לעובדים, והצטרף אליו גם איגוד חברי הסגל הזוטר במכללת ספיר. לפי איגוד הסגל האקדמי במכללות, "האוצר מנסה לכפות פגיעה באלפי מרצים ומוביל לביטול הסמסטר".

המכללות שבהן מתקיימות שביתות של חברי הסגל הזוטר הן המכללה האקדמית ת"א-יפו, שנקר, המכון הטכנולוגי חולון, המכללה האקדמית כנרת, המרכז האקדמי רופין, המכללה האקדמית אשקלון, המכללה האקדמית הדסה בירושלים, עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה, מורי האנגלית במכללת עמק יזרעאל, מכללת ספיר, מכללת אחווה וסמינר הקיבוצים.

מכללת ספירצילום: אליהו הרשקוביץ

חברי הסגל הזוטר במכללות אלה מוחים על התמשכות המשא ומתן להסדרת עבודתם ותנאי שכרם, שמתנהל כבר יותר משנתיים וחצי. זאת, לאחר שלפני כשנתיים וחצי חתמו ארגוני הסגל הזוטר בחלק מהמכללות על הסכמי שכר, והיתר לא חתמו עליהם. חברי הסגל הזוטר במכללות דורשים להסדיר את הביטחון התעסוקתי שלהם, מאחר שכיום הם מפוטרים לאחר כל סמסטר או בסוף השנה האקדמית, וכן להסדיר את מנגנון הקידום והשכר שלהם.

מאיגוד הסגל הזוטר במכללות נמסר: "לצערנו, ראשי המכללות עומדים לצד משרד האוצר ולא מוכנים להמשיך את הדיונים עד שהאוצר יקבל את מבוקשו. מיום ליום מסתבר שלציניות של ראשי המערכת אין גבולות. יואילו ראשי המערכת להתבונן במראה, שם הם ימצאו את מלוא האחריות על השביתה במכללות הציבוריות".

לצד זאת, ביום שני שעבר הכריזו חברי הסגל הבכיר באוניברסיטאות המחקר על סכסוך עבודה במחאה על תנאי עבודתם במהלך משבר הקורונה - והם רשאים להשבית את הלימודים באוניברסיטאות בתוך כשבוע וחצי. סכסוך העבודה מתמקד בהפסקת המימון לקשרי מדע בתקופת הקורונה, שמאפשרים להם להפיץ את מחקריהם בחו"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker