שבוע לחידוש הלימודים בגני הילדים: 332 ילדים בגנים חלו בקורונה

משרד החינוך מסרב לפרסם את נתוני התחלואה המלאים במערכת החינוך, וגם הפעם פירסם נתונים חלקיים בלבד ■ 56 גני ילדים נסגרו בעקבות התחלואה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן ילדים בירושלים
גן ילדים בירושליםצילום: אוהד צויגנברג

בתוך שבוע אחד לאחר חידוש הלימודים בגני הילדים, 332 תלמידים התגלו כחולים, ותלמידי הגנים והצוותים עמם באו במגע נכנסו לבידוד. בנוסף לכך, 56 גני ילדים בישראל נסגרו בעקבות התחלואה - כך עולה מנתוני משרד החינוך שפורסמו היום (א').

בסך הכל, בכל מערכת החינוך יש 2,191 תלמידים חולים פעילים כיום. מערכת החינוך מושבתת מה-17 בספטמבר, פרט לגני הילדים שהפעילות בהם חודשה בשבוע שעבר. 

מאז חידוש הלימודים ב-1 בספטמבר, וגם מאז חידוש הלימודים בגני הילדים בשבוע שעבר, משרד החינוך מסרב לפרסם את נתוני התחלואה המלאים במערכת החינוך, וגם הפעם פירסם נתונים חלקיים. כך למשל, הוא לא פירסם כמה תלמידים נמצאים בבידוד, כמה מורים וגננות נדבקו בקורונה ונמצאים בבידוד, ומה שמות הגנים שבהם התגלו חולי קורונה. 

הלימודים בגני הילדים חודשו בשבוע שעבר במתווה בעייתי, שמגביר את הסיכון לתחלואה בקורונה בגני הילדים ומקשה על קטיעת שרשרת ההדבקה. המתווה אינו עומד בדרישות משרד הבריאות ושל כל מומחי הבריאות המייעצים למערכת.

הלימודים חודשו עם היתר להכניס 35 תלמידים בכיתות הלימוד - וללא קפסולות. בנוסף, הוחלט כי הגנים לא יהיו הרמטיים וכך הממשלה אפשרה למפעילי הצהרונים לאחד בין שלוש כיתות גן שונות ולגננות המשלימות לעבוד בשלושה גנים שונים בשבוע. למרות האזהרות על הסכנה שבחשיפת תלמידים וגננות למאות תלמידים בכל יום, משרד החינוך לא שינה את ההנחיות. עם זאת, בכמה רשויות מקומיות הוחלט לקצר את שבוע הלימודים לחמישה ימים בלבד, וכך להפסיק את ההסתמכות על גננות משלימות שמגיעות ללמד באחד מימי השבוע.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker