בניגוד לעמדת משרד החינוך: 15 רשויות מקומיות פתחו את הגנים במודל עצמאי

פורום ה-15 מבקש לצמצם את התחלואה ולפיכך הלימודים בגני הילדים יתקיימו ללא קפסולות, אך עם צוות קבוע שיעבוד חמישה ימים בשבוע

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכנה לפתיחת גן ילדים בתל אביב, שלשום
הכנה לפתיחת גן ילדים בתל אביב, שלשוםצילום: מוטי מילרוד

15 הרשויות המקומיות הגדולות והעצמאיות, שאינן תלויות במענקי הממשלה לצורך איזון תקציביהן, הודיעו היום (ב') כי הן יפעילו את גני הילדים במתווה אחר מזה שפירסם משרד החינוך. מתווה המשרד מסכן באופן מוגבר את תלמידי הגנים ואנשי הצוות, ולכן הרשויות בפורום ה-15 הודיעו כי יפעילו אותו במודל מצומצם, שחושף את התלמידים והצוות לרמת סיכון נמוכה יותר. 

הגנים יפעלו בשיטה החדשה ברשויות המקומיות הבאות: תל אביב, ירושלים, אשדוד, באר שבע, גבעתיים, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, כפר סבא, נתניה, פתח תקוה, ראשון לציון, רחובות, רמת גן ורעננה.

לפי פרסום 15 הרשויות, הלימודים בגני הילדים יתקיימו ללא קפסולות, אך רק חמישה ימים בשבוע - מראשון עד חמישי. הסתדרות המורים, המייצגת את הגננות, אישרה לרשויות לפעול במתווה זה. 

כך, הפעלת הגנים תסתמך על צוות קבוע בלבד, ולא על גננות משלימות. ״מודל זה מאפשר להימנע מהצורך בסייעות משלימות העוברות בין גנים שונים ומאפשר להשאיר את הסייעות בגנים בהם הן נדרשות, ונותן לילדים יצבות בזכות הצוות הקבוע. אנו מאמינים כי מודל זה הוא הנכון בשמירה על בריאות הילדים והצוותים ובמתן חינוך מיטבי. אנו קוראים למשרד החינוך להצטרף למודל״, כתב מנכ״ל פורום ה-15, עו״ד איתן עטיה.

אתמול הכריזה הסתדרות המורים על סכסוך עבודה נגד המדינה בגלל המתווה לפתיחת גני הילדים, המסכן את בריאות הצוות. 

לפי המתווה של משרד החינוך, הגנים פועלים ללא קפסולות בקבוצות של עד 35 תלמידים, בצהרונים ניתן יהיה לשלב שלוש כיתות גן שונות (בניגוד לעמדת משרד הבריאות), וכן פעם בשבוע הלימודים יתבצעו על ידי גננת משלימה, שתוכל לעבוד בשלושה גנים במקביל בכל שבוע (בניגוד לעמדת משרד הבריאות). המשמעות היא שהילדים והסגל אינם נחשפים רק לקבוצה הכוללת 35 תלמידים, אלא למאות תלמידים בכל שבוע. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker