הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה בגני הילדים

הבוקר חודשו הלימודים בגני הילדים, בניגוד לעמדת מומחי הבריאות ■ מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד קראה למשרד החינוך להידבר מיידית "כדי להבטיח את ביטחון עובדי ההוראה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן ילדים בירושלים

הסתדרות המורים, המייצגת את הגננות בגני הילדים וכן את המורות בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, הכריזה הבוקר (א') על סכסוך עבודה בגני הילדים, וכן בבתי הספר וגני הילדים בחינוך המיוחד. 

ההכרזה על סכסוך העבודה תאפשר להסתדרות להשבית את הלימודים בגנים ובחינוך המיוחד בעוד שבועיים. 

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, קראה למשרד החינוך "להיכנס איתנו להידברות מיידית כדי להבטיח את ביטחונם של עובדי ההוראה". 

הבוקר חודשו הלימודים בגני הילדים, בניגוד לעמדת מומחי הבריאות. כפי שפורסם אתמול ב-TheMarker, משרד החינוך לא היה שותף להחלטה ולהליך קבלתה, ושום משרד ממשלתי, לרבות משרדי החינוך והבריאות, אינו מוכן לקבל עליה אחריות. 

יפה בן דוד, מזכ"לית הסתדרות המוריםצילום: אמיל סלמן

בניגוד להמלצותיהם של מומחי אמ״ן (המייעצים למשרד הבריאות) ושל מומחי מכון ויצמן (המייעצים למל״ל), החזרה לגני הילדים בוצעה שלא בשיטת הקפסולות, ותוך הפרה של ההרמטיות בגנים, כך שהצהרונים יפעלו באופן מלא ויאחדו שלוש כיתות גן שונות. כמו כן, הוחלט לאפשר לגננות משלימות לעבוד בשלושה גנים במקביל. שתי ההחלטות האחרוונת חושפות את תלמידי הגן ואת צוות הגננות והסייעות לסיכון מוגבר לתחלואה בקורונה, היות שבמקרה של חולה מאומת, יהיה צורך לבודד ילדים, אנשי צוות ואף הורים מכמה גני ילדים שונים. 

בחלק מהרשויות המקומיות הודיעו כי בניגוד להנחיות הממשלה, הגנים יפעלו רק בימים ראשון עד חמישי, כדי לייתר את הצורך בגננת משלימה ובכך לצמצם את הסיכון לתחלואה. 

מסגרות החינוך המיוחד פעלו במהלך הסגר, ולפי הסתדרות המורים התגלו כשלים שונים בהפעלתם, בהם מחסור במיגון, קשיים בשמירת מרחק וערבוב תלמידים מיישובים שונים, לרבות יישובים אדומים, במסגרות. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker