התנאי של הסתדרות המורים לחידוש הלימודים: קפסולות בכל הגילים

הסתדרות המורים העבירה לקבינט הקורונה את דרישותיה בנוגע לחידוש הפעילות בגנים ובבתי הספר ■ בין הדרישות: השארת בתי הספר בערים האדומות סגורים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית ספר בחיפה
בית ספר בחיפהצילום: רמי שלוש

הסתדרות המורים העבירה לקבינט הקורונה את דרישותיה בנוגע לחידוש הפעילות בגני הילדים ובבתי הספר. אחד מתנאי הסף לחידוש הלימודים הוא הפעלת מערכת החינוך בקפסולות בכל הגילים. זאת בהתאם לעמדות של מערכת הבריאות, ומומחי הבריאות שמלווים את קבינט הקורונה, המל"ל ואמ"ן. בנוסף, דורשים בהסתדרות המורים כי הלימודים לא יחודשו בערים האדומות.

נכון לעכשיו, הלימודים בגני הילדים ובכיתות א'-ב' צפויים להתחדש בהתאם למתכונת שבה נפתחה שנת הלימודים - ללא קפסולות. בשאר הגילים למדו בקפסולות רק באופן חלקי. לפי התוכנית של משרד החינוך תלמידים היו עם תלמידים אחרים בשעות הצהרון, במגמות הלימוד ובהקבצות.

יפה בן דוד
יפה בן דודצילום: אמיל סלמן

על מנת לחדש את הלימודים בקפסולות יש לגייס תקציבים נוספים, אך במשרדי החינוך והאוצר עדיין לא החלו לפעול בנושא. מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, כתבה לחברי קבינט הקורונה כי "חודשים ארוכים ישראל נמצאת במשבר שמשליך באופן ישיר על מערכת החינוך. במקום ללמוד מטעויות שנעשו בתחילת המשבר, להפיק לקחים ולעבוד בתיאום עם אנשי חינוך, המדינה מתעסקת בפרסומים בתקשורת ולא מאפשרת לצוותי ההוראה, לרבות המנהלים, המורים והגננות, להיערך לפתיחה נכונה של מערכת החינוך".

לפי עמדת הסתדרות המורים, על המדינה לספק ציוד מגן לכל עובדי ההוראה, לאכוף תופעה שבה הורים מפרים בידוד על מנת לשלוח את ילדיהם לגנים ולתת עדיפות בבדיקות קורונה למורים ולגננות. עוד דורשים בהסתדרות המורים למצוא פתרון עבור ילדים של מורים שלא יחזרו ללמוד בשלבים הראשונים.

שר החינוך יואב גלנט
שר החינוך, יואב גלנטצילום: מוטי מילרוד

דרישה נוספת שהעלתה הסתדרות המורים היא פרסום קבוע של נתוני התחלואה בגני הילדים ובתי הספר. מאז חידוש הלימודים ועד היום, לא פורסמו באופן שוטף נתונים בנושא. מהנתונים שכן פורסמו ניתן ללמוד כי נרשם זינוק של מאות אחוזים בתחלואה של מורים ותלמידים לאחר פתיחת מערכת החינוך.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker