זום זום זום: האוניברסיטאות ילמדו מרחוק עד להודעה חדשה

שנת הלימודים האקדמית תיפתח בלמידה מרחוק באוניברסיטאות, אך במכללות הפרטיות והציבוריות עוד לא החליטו כיצד לנהוג

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זום הוא כלי שאינו מיועד ללמידה, ועשוי אף להזיק
לימודים מרחוקצילום: Albert Gea / REUTERS

שנת הלימודים באוניברסיטאות תיפתח בלמידה מרחוק, והסטודנטים לא יגיעו לקמפוסים עד להודעה חדשה. כך הודיע היום (ג') ועד ראשי האוניברסיטאות. ברוב האוניברסיטאות שנת הלימודים תיפתח ב-18 באוקטובר. במכללות הציבוריות והפרטיות עדיין לא הוחלט כיצד תתנהל שנת הלימודים. 

הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים היו אמורים להתחדש ב-8 באוקטובר, אך תקופת ההשבתה במערכת החינוך צפויה להתארך. 

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

הלימודים באוניברסיטאות יימשכו אם כן במתכונת דומה לזו שבה נערכו בחודשים מארס-אפריל, כשנערכו מרחוק. לאחר מכן האוניברסיטאות הורשו לפתוח את הקמפוסים רק לשיעורי מעבדות ובחינות. 

מוועד ראשי האוניברסיטאות נמסר כי שנת הלימודים האקדמית תפתח כמתוכנן. "האוניברסיטאות בנו תוכנית לימודים משולבת שתאפשר נוכחות פיזית בקמפוסים לצד למידה מרחוק. ואולם, לאור החלטת הממשלה להטיל סגר ומתוך אחריות לבריאותם של הבאים בשערי האוניברסיטאות, החלטנו שהלימודים במוסדות השונים יתחילו במתכונת של הוראה מרחוק בלבד. מיד כאשר מצב התחלואה יאפשר זאת, נחזור ללמידה במתווה המשלב בין לימודים בכיתות במקביל ללמידה מקוונת". 

מהאוניברסיטאות נמסר גם כי הן עורכות הכשרות לחברי הסגל במטרה להעניק להם כלים לשיפור הלמידה מרחוק, וכן הגבירו את התמיכה הטכנית בלימודים מרחוק. ועד ראשי האוניברסיטאות מסר כי בחודשים האחרונים הותקנו מצלמות מתקדמות וציוד מולטימדיה בכיתות הלימוד, ובוצע רישות של הקמפוסים ברשתות אינטרנט, וכן הוחלט לגוון את מטלות סוף הסמסטר כדי לאפשר לסטודנטים תחליפים לקבלת ציון. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker