פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, פנה הבוקר (ג) לשרי הבריאות והחינוך, יולי אדלשטיין ויואב גלנט, בבקשה דחופה לסגור כבר החל ממחר את מערכת החינוך - כפי שהמליץ במקור. זאת, לפחות מכיתות ה' ומעלה. למרות המלצת הפרויקטור, החליטה הממשלה בלחץ ההורים לדחות את סגירת מערכת החינוך עד לתחילת הסגר ביום שישי. 

לדברי גמזו, "הממשלה קיבלה החלטה לא נכונה בניגוד להמלצה המקצועית שלנו. עם זאת, אנחנו משוכנעים שהעלייה בתחלואה בכלל ובאוכלוסייה הכללית בפרט, נובעת מהדבקת יתר והפצה בגילאי מערכת החינוך ובמיוחד בגילאי 10 ומעלה". 

גמזו מבקש מהשרים "לעמוד בהמלצה המקצועית שלנו ולא לאפשר מחר את פתיחת מערכת החינוך עם כל המורכבות". עם זאת הוא מסייג כי "ייתכן שניתן לצמצם זאת לכיתות ה' ומעלה בלבד". הוא מציין כי "מאחורי המלצה זו עומדים כל גורמי המקצוע". 

אתמול התגלו בישראל כ-5,000 נדבקים חדשים בקורונה, ולפי כל הפרמטרים הזינוק בתחלואה החל והתגבר עם החזרה ללימודים ב-א' אלול (חרדים) ולאחר מכן ב-1 בספטמבר, כך שמערכת החינוך מהווה כרגע את חממת ההדבקות הגדולה ביותר.

במקביל קבע היום שר החינוך גלנט כי מבחני הבגרות יוחרגו מהסגר ויתקיימו גם בתקופה שבה מערכת החינוך תושבת בשבועות הקרובים. מדובר בבחינות הבגרות במועדי הקיץ שייערכו החודש, וכן בבחינות המיועדות לתלמידים בתיכונים אקסטרניים. בבחינות אלו ישתתפו כ-9,000 תלמידים. 

הבחינות יתקיימו במקצועות הבאים: אזרחות, ערבית לערבים ולדרוזים, תנ"ך, מחשבת ישראל, ספרות, עברית לערבים ודרוזים, ובחינות במורשת האיסלאמית, הדרוזית והנוצרית. 

במהלך הסגר יופעלו גם כפרי הנוער, מסגרות לנוער בסיכון ומסגרות החינוך המיוחד. 

ביום ראשון החליטה הממשלה לסגור את מערכת החינוך בשבועות הקרובים. עד כה לא פורסמו הנחיות לגבי למידה מרחוק. 

לפי נתוני משרד הבריאות, החלטתו של גלנט ושל הממשלה לפתוח את מערכת החינוך בכל שכבות הגיל ב-1 בספטמבר הביאה לזינוק משמעותי בתחלואה, בעיקר בגילאי התיכון וחטיבות הביניים. לפי הנתונים שפורסמו ביום ראשון, עד לפתיחת הלימודים התחלואה בקורונה התאפיינה בעיקר בערים האדומות והכתומות, ואילו בשבועיים שחלפו מאז פתיחת בתי הספר, היא התרחבה לכל היישובים בארץ והחלה להתפשט בכל שכבות הגיל באופן מהיר. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker