תלמידי תיכון יחתמו על הצהרת בריאות בעצמם; אין קפסולות בצהרונים ובתיכונים

לפי התקנות החדשות של משרד החינוך, ניתן להפעיל צהרונים בקבוצות של עד 25 תלמידים, ובהם תלמידים משלוש כיתות שונות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורה ממוגנת בבית הספר. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבה
מורה ממוגנת בבית הספר. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבהצילום: עופר וקנין

משרד החינוך הודיע הערב (ב') על תקנות חדשות המיתרות את המתווה לפתיחת שנת הלימודים. ממחר, תלמידי כיתות י'-י"ב' יוכלו לחתום על הצהרות בריאות בעצמם. כנו כן, במסגרת התקנות החדשות ניתן פטור גורף ממסכות לצוותים בגני ילדים ותלמידי כיתות א'-ג' בזמן השיעורים.

בנוסף, מורים יוכלו לפגוש תלמידים ללא הגבלה. התקנות אף מאפשרות למפעילי חוגים ושיעורי העשרה לפעול בשישה גנים או כיתות לכל היותר.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

לפי התקנות החדשות, ניתן להפעיל צהרונים בקבוצות של עד 25 תלמידים, ובהם תלמידים משלוש כיתות שונות, לעומת 18 תלמידים במתווה הקפסולות. המתווה אושר עד כיתה ב׳. המשמעות היא שלא ניתן לפתוח את הצהרונים בכיתה ג'. האישור ניתן כתחליף לפיצוי כספי של מפעילי הצהרונים, שהיה ניתן אם הם היו מפעילים את הצהרונים בקבוצות קטנות או בקפסולות.

הלימודים בתיכונים יתקיימו אמנם בקפסולות, אבל כל תלמיד יוכל להיות חלק מחמש קבוצות למידה נוספות, שאינן קשורות לקפסולה שהוא חלק ממנה – כדי ללמוד מתמטיקה, אנגלית ובמגמות השונות. בטיולים ניתן יהיה לאחד שתי כיתות למשך הטיול. בטיולים עם לינה ניתן יהיה לשכן עד 250 תלמידים במקום אחד.

שר החינוך, יואב גלנט
שר החינוך, יואב גלנטצילום: תומר אפלבאום

לפי משרד החינוך, התקנות אושרו על ידי משרד הבריאות וקבינט הקורונה. ההוראות החדשות מבטלות את עיקרון הסטריליות של הקפסולות ועלולות להגביר את החשש להידבקויות בקורונה בבתי הספר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker