הסתדרות המורים דחתה את איום השביתה בכמה ימים; שנת הלימודים תיפתח כרגיל

ההסתדרות תמשיך במו"מ מול המדינה בנוגע לפתרון עבור מורים בסיכון לקורונה - שעדיין לא ברור אם יידרשו ללמד עם פתיחת שנת הלימודים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורה בכיתה
מורה בכיתה (אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לנאמר) צילום: מוטי מילרוד

הסתדרות המורים, שמייצגת את הגננות והמורים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים, הודיעה היום (שני) לבית הדין לענייני עבודה בתל אביב כי היא מסירה את האיום בהשבתת פתיחת שנת הלימודים, כדי להמשיך במשא ומתן מול המדינה. ההסתדרות ביקשה לקיים דיון נוסף בנושא ב-3 בספטמבר - ועד אז יתקיימו הלימודים כרגיל. עדיין לא ברור אם מורים בסיכון יידרשו להתחיל את שנת הלימודים. 

האיום בשביתה הוכרז לאחר שהמדינה נכשלה בהצעת פתרון למורים שנמצאים בקבוצת סיכון לקורונה במשך חצי השנה האחרונה. בדיון שהתקיים אתמול, הציגה המדינה הצעת פשרה שתאפשר לכ-800 מורים בלבד - 5% מהמורים במערכת החינוך - לצאת לחל"ת (חופשה ללא תשלום), בהליך שבסופו ייתכן שיקבלו חלק מההפרשות שלהם לפנסיה, אם אכן יימצא שהם בסיכון משמעותי. 

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

לפי הצעת המדינה, שבה ידונו הצדדים, מורים שנמצאים בסיכון כלשהו יוכלו לצאת לחל"ת זמנית של חודשיים, עד לבירור מצבם על ידי ועדה רפואית מיוחדת או רופא תעסוקתי. אם יימצא שהם אכן בקבוצת סיכון - שההגדרות שלה עדיין לא נקבעו - הם יקבלו עבור התקופה הזאת חלק מהפרשות הפנסיה שהיו מקבלים אם לא היו יוצאים לחל"ת, וייתכן שגם חלק מההפרשות לקרן ההשתלמות, ואז יוכלו לצאת לחל"ת ממושכת יותר או לפרוש. אם יוחלט שהם לא בקבוצת סיכון, הם יידרשו לחזור ללמד או לצאת לחל"ת, בהתאם להיצע המכסות.

במתווה נותרו עדיין סימני שאלה רבים, ובכלל לא ברור האם המדינה יכולה לממן אותו במצב הנוכחי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker