צווי מניעה נגד הסתדרות המורים: המדינה דורשת לחייב מורים בסיכון ללמד

המדינה דורשת לבטל את סכסוך העבודה שעליו הכריזה הסתדרות המורים, המאפשר לה להשבית את הלימודים ב-1 בספטמבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורים מפגינים בתל אביב, בחודש שעבר
מורים מפגינים בתל אביב, בחודש שעברצילום: מגד גוזני

המדינה הגישה היום (שישי) בקשה דחופה למתן צווי מניעה נגד הסתדרות המורים, במטרה לבטל את סכסוך העבודה שעליו הכריזה הסתדרות המורים, ולחייב את כל הגננות והמורים בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים – גם אלו שנמצאים בקבוצות סיכון - לפתוח את שנת הלימודים. הדיון בבקשת המדינה, שהוגש לבית הדין לעבודה בתל אביב, יתקיים ביום ראשון הקרוב בבוקר.

ביום רביעי האחרון התקיים מו"מ בין הסתדרות המורים לבין נציגי משרדי החינוך והאוצר - שפוצץ. במו״מ הציעה המדינה להוציא לחופשה ללא תשלום חלק מהמורים בסיכון. הסתדרות המורים סירבה לקבל את ההצעה.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

הסתדרות המורים הכריזה על סכסוך עבודה, שמאפשר לה להשבית את הלימודים ב-1 בספטמבר - יום שלישי הקרוב - בסוגיית עבודת המורים שנמצאים בקבוצות סיכון. זאת, לאור העובדה שמאז התפרצות הקורונה במארס, משרדי החינוך והאוצר לא מצאו פתרון שיסדיר את עבודתם או פרישתם מהעבודה של המורים בסיכון. 

באין פתרון, כל המורים והגננות מחויבים להגיע ללימודים, גם בכיתות הגן ובכיתות א'-ב' - בהן אין חלוקה לקפסולות והלימודים מתקיימים בכיתות של עד 35 תלמידים, ללא שמירת מרחק וללא מסיכות.

המורים המאוגדים בהסתדרות המורים עובדים ללא הסכם שכר מאז יולי 2019, ויחלו שנת לימודים שנייה ברצף ללא הסכם, שלא נחתם עד כה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker