הפתרון למורים בסיכון? משרד החינוך יממן רכישת מסכת מגן שקופה לכל מורה

המשרד יממן באופן חד פעמי ציוד מיגון עבור המורים ועובדי בתי הספר, הכולל מסכות, מדי חום ואמצעי חיטוי

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורה ממוגנת בבית הספר. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבהצילום: עופר וקנין
ליאור דטל

משרד החינוך הודיע למנהלי בתי הספר כי הוא יממן באופן חד פעמי ציוד מיגון עבור המורים ועובדי בתי הספר. המשרד הורה למנהלים לרכוש את הציוד עד לפתיחת שנת הלימודים.

הלימודים בגני הילדים ובכיתות א'-ב' יתקיימו ללא קפסולות וללא אפשרות לשמירת מרחק - ונראה כי רשימת אמצעי המיגון שעתיד לספק המשרד לא תסייע באופן משמעותי למורים, במיוחד למורים בקבוצות סיכון.

המשרד הודיע כי המורים ואנשי הצוות בכל בית ספר יוכלו לקבל שתי מסכות מגן שקופות, רב פעמיות, עבור כל שנת הלימודים. המשרד ישתתף בעלות, על פי הקצאה של שקל עבור כל תלמיד במוסד.

כל בית ספר שיש בו מעל 250 תלמידים יקבל מד חום המאפשר מדידת חום מרחוק (באינפרא אדום); ובתי ספר קטנים יותר יקבלו מד חום דיגיטלי ידני (1,000 שקל לבית ספר גדול, 175 שקל לבית ספר קטן).

בתי הספר יקבלו שלט שעליו ניתן לתלות הנחיות בטיחות, וכן מדבקות שניתן להדביק על הרצפה כדי לסמן שמירת מרחק של שני מטרים (390-195 שקל לכל מוסד). המשרד יממן גם רכישה של מתקן הגיינה לכל כיתה, ועמדה אוטומטית לחיטוי ידיים במסדרונות בבתי ספר שבהם לומדים יותר מ-100 תלמידים. בנוסף, המשרד ישתתף בעלות המימון של מטליות חיטוי ואלכוג'ל.

מאז החזרה לשגרה במאי האחרון, נדבקו מאות מורים בקורונה בבתי הספר. המורים דורשים כי משרדי החינוך והבריאות יגדירו את קבוצת המורים הנמצאים בקבוצות סיכון ויספקו להם פתרונות - אך עד כה לא הוצגו פתרונות כאלה. בשלב זה כל המורים מחויבים להגיע ללימודים ב-1 בספטמבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker