האתר המיוחד הוצף - וגיוס המועמדים לתפקיד "מורה" בקורונה הופסק

הגיוס בוצע באמצעות אתר שירות התעסוקה, ואיפשר למועמדים להגיש בקשה לעבוד בבתי הספר כמעט ללא תנאי סף ■ במהלך הרישום נדרשו המועמדים לספק פרטים בסיסיים כמו שם משפחה ומקום מגורים, ולציין האם יש להם ניסיון רלוונטי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מורה בכיתה
מורה בכיתה (אילוסטרציה, למצולמת אין קשר לנאמר) צילום: מוטי מילרוד

גיוס המועמדים לתפקידי עוזרי הוראה בבתי הספר הופסק אתמול בערב (ג'), שלושה ימים בלבד לאחר שהחל, בעקבות עומס של פניות. הגיוס בוצע באמצעות אתר שירות התעסוקה, ואיפשר למועמדים להגיש בקשה לעבוד בבתי הספר כמעט ללא תנאי סף, וללא צורך בשליחת קורות חיים או אישורים כלשהם. 

משרד החינוך והרשויות המקומיות יעסיקו עם תחילת השנה 6,500 עוזרי הוראה שילמדו את כיתות ג'-ד' בימים ראשון עד חמישי, במשך מחצית מיום הלימודים, והם יתבקשו לשמש גם כמורים במקצועות שונים כמו מתמטיקה ואנגלית. במקור, שירות התעסוקה פירסם כי ניתן יהיה להגיש מועמדות עד ליום שישי, אך בתוך כמה ימים נרשמו יותר מ-13 אלף פניות, ושירות התעסוקה סגר אתמול את הרישום. 

השבוע פורסם ב-TheMarker כי גם אנשים ללא השכלה אקדמית או ניסיון קודם יוכלו להתקבל לתפקיד. ההכשרה שלהם תסתכם ב-15 שעות בלבד באמצעות זום, ותנאי העסקה שלהם יהיו על פי שעה - 75 שקל לשעת לימודים. היקף ההעסקה שלהם יהיה  לפחות במשך 12.5 שעות בשבוע, עם אפשרות להגדיל את היקף המשרה ל-25 שעות בשבוע. השכר עבור משרה בהיקף מלא של 25 שעות יסתכם ב-7,500 שקל (ברוטו) לחודש - גבוה יותר מהשכר שניתן למורים מתחילים עם תואר אקדמי ותעודת הוראה במשרה מלאה של 36 שעות, המסתכם בכ-7,300 שקל.

עם זאת, עוזרי ההוראה, על אף שישמשו כמורים בפועל, לא יקבלו שכר בחופשות ולא יהנו מתנאים סוציאלים הניתנים למורים, וכך גם לא קביעות בתפקיד או אפילו הכרה בניסיון שצברו בוותק או כתקופת סטאז'.

במהלך הרישום נדרשו המועמדים לספק פרטים בסיסיים כמו שם משפחה ומקום מגורים, ולציין האם יש להם ניסיון בהדרכה או בעבודה עם ילדים. כמו כן, הם נדרשו לציין שאינם עברייני מין. טפסי הרישום יועברו בימים הקרובים לרשויות המקומיות שיחלו בהליך הסינון וגיוס המועמדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker