ליאור דטל

הסתדרות המורים, המייצגת את הגננות והמורות בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים, מתנגדת למתווה החזרה ללימודים שהציג היום (ד') משרד החינוך, בעלות של כ-4.2 מיליארד שקל. לדברי מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, "המתווה ריק מתוכן ואינו מתייחס למצוקות מערכת החינוך. אם הליקויים לא יתוקנו הסתדרות המורים תנקוט צעדים ארגוניים".

לפי המתווה, הלימודים בגני הילדים ובכיתות א'-ב' יתקיימו ללא קפסולות; הלימודים בשאר הכיתות יתקיימו בקבוצות של עד 18 תלמידים; אך תלמידי כיתות ה'-ו', ותלמידי כיתות ז'-י"ב, ילמדו רק פעמיים בשבוע בבתי הספר. 

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

אם הסתדרות המורים תכריז על סכסוך עבודה, היא תוכל בתוך שבועיים לנקוט צעדים ארגוניים ובין היתר להשבית את פתיחת שנת הלימודים, אך בשלב זה ההסתדרות לא נקטה אף צעד בנושא. עם החזרה לשגרה אמרה בן דוד כי לא תאפשר לפגוע בבריאותם של עובדי ההוראה, אף לבסוף לא נקטה צעדים ארגוניים כשבוטלה שיטת הקפסולות, שהביאה לגידול של מאות אחוזים בתחלואה בקורונה של המורים במערכת החינוך. עם זאת, ייתכן כי הפעם ההסתדרות תחליט לפעול בנושא.

לדברי הסתדרות המורים, השבוע העלתה בן דוד כמה הצעות למנכ"ל משרד החינוך הנכנס עמית אדרי, אך אף אחת מהן לא באה לידי ביטוי במתווה שפורסם. במכתב שהעבירה היום בן דוד לאדרי, היא כתבה כי היא מתנגדת לכך שתלמידי הגנים וכיתות א'-ב' לא יפוצלו, וכך לא ניתן יהיה לשמור על מרחק של שני מטר בין התלמידים לבין המורים והגננות. 

בן דוד גם קובלת על כך שעדיין לא הוצג פתרון עבור מורים בקבוצות סיכון. "אני מתריעה מראש כי לא נאפשר לכם לסכן את עובדי ההוראה שוב". בנוסף, בן דוד מתנגדת לכך שבחלק מהמקרים התלמידים ילמדו חמישה ימים בשבוע. לדבריה, מדובר בפגיעה בתנאי העבודה של המורים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker