מנכ״ל משרד החינוך הבא - ללא רקע בחינוך; דן אריאלי ראש הצוות המייעץ

שר החינוך הודיע על מינויו של ראש המטה שלו לשעבר, עמית אדרי ■ בנציבות שירות המדינה יש חילוקי דעות בנוגע להחלטה למנות לתפקיד אדם ללא רקע חינוכי בתקופה כה מורכבת

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים94
דן אריאלי, פרופסור לכלכלה התנהגותית
דן אריאלי, פרופסור לכלכלה התנהגותיתצילום: מגד גוזני

שר החינוך, יואב גלנט, הודיע היום (ה') כי ימנה לתפקיד מנכ"ל המשרד את ראש המטה שלו בחמש השנים האחרונות, אלוף משנה במיל' עמית אדרי, שיכנס לתפקיד כמחליפו של מנכ"ל המשרד שמואל אבואב עוד לפני פתיחת שנת הלימודים. לצדו, כפי שפורסם ב-TheMarker, יפעל צוות שייעץ לו בתחומי חינוך בראשות פרופ' דן אריאלי שחבריו יפעלו בו בהתנדבות. סמכויות הצוות עדיין לא הוגדרו. 

לאדרי אין כלל רקע בתחום החינוך. הוא הקים בשנים האחרונות חברה פרטית שסיפקה שירותים בתחום התכנון העירוני למשרד הבינוי והשיכון, ושימש כראש המטה של גלנט בתפקידו כשר השיכון, שר העלייה וכעת במשרד החינוך. מינויו של אדרי ייכנס לתוקף בכפוף לאישור ועדת המינויים שבנציבות שירות המדינה. גורמים בשירות הציבורי אמרו ל-TheMarker כי בנציבות שירות המדינה יש חילוקי דעות בנוגע להחלטתו של גלנט למנות לתפקיד אדם ללא רקע חינוכי בתקופה כה מורכבת. עם זאת, הם אמרו כי אדרי עומד בתנאי הסף לתפקיד.

כדי לחפות על היעדר הניסיון בחינוך של אדרי, הודיע גלנט על הקמת צוות שייעץ לו בתחומים פדגוגיים, בו יכהנו בכירים במערכת החינוך שהיו מועמדים לתפקיד מנכ"ל המשרד, לצד נציגים נוספים ממשרד החינוך בראשות אריאלי. לצוות לא מונו כלל נציגים מהציבור הערבי או בקרב יוצאי אתיופיה, או נציגים חרדים. 

אדרי, בן 51, הוא בעל תואר שני במדיניות ציבוריות למנהלים מאוניברסיטת תל אביב ותואר ראשון משולב במדעי החברה מאוניברסיטת בר אילן. הוא פרש מצה"ל  ב-2013. הוא הקים וניהל חברה בשם עמית אדרי ייעוץ, ניהול והכוונה. לפי אתר מפתח התקציב, ב-2017-2015 משרד השיכון התקשר עם החברה בתקציב של כ-750 אלף שקל, עבור שירותי ייעוץ בקשר לפיתוח העיר חריש. 

שר החינוך גלנט
שר החינוך גלנטצילום: אוהד צויגנברג

כמה מהמועמדים לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך נבחרו כדי לכהן בהתנדבות בוועדה המייעצת למנכ״ל משרד החינוך, שיפעל בראשות אריאלי. הצוות יכלול לצד אריאלי את אביב קינן, ראש מינהל החינוך בירושלים, משה (קינלי) טור-פז, לשעבר ראש מינהל החינוך בירושלים, ואת תא"ל במיל' רם שמואלי, המשמש כיו"ר משותף של הקבינט הציבורי לחינוך.

בנוסף, בצוות יכהנו גם ד"ר גרניט אלמוג-ברקת, לשעבר מנהלת יחידת הבוגרים של מכון מנדל למנהיגות חברתית; עדי אלטשולר, מייסת כנפיים של קרמבו; שרי אלבז, מנהלת בית הספר היובל בירושלים; וד"ר אורנה שמחון, מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך.

בעבר פעל במשרד החינוך צוות דומה בשם ועד החינוך, שחבריו מונו בכל 4 שנים על ידי שר החינוך. לצוות לא היו סמכויות רבות, ולאחר מינויו של שר החינוך נפתלי בנט לתפקיד ב-2015 השימוש בו הופסק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker