חברי הסגל הזוטר במרכז הבינתחומי התאגדו בכוח לעובדים; דורשים מו"מ עם ההנהלה

במכתב שהעבירו השבוע חברי הסגל לנשיא המרכז הם ביקשו לדון בהסכם קיבוצי שיסדיר את תנאי העסקתם וביטחונם התעסוקתי ■ באחרונה הודיע המרכז על הפחתת שכר של כ-10% למרצים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המרכז הבינתחומי הרצליה

ועד העובדים של חברי הסגל הזוטר (סגל חיצוני ומרצים מן החוץ) במרכז הבינתחומי בהרצליה, התאחד תחת ארגון כוח לעובדים ופנה להנהלה כדי לקיים משא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי מולם. עד כה, הבינתחומי פעל ללא ארגוני עובדים פעילים. 

במרכז הבינתחומי הרצליה, שהודיע לאחרונה על שינוי שמו לאוניברסיטת רייכמן, מועסקים לצד המרצים בסגל הבכיר גם מרצים חיצוניים שלא קיבלו קביעות במוסד, ועד כה לא נחתם מולם הסכם קיבוצי. 

אוריאל רייכמןצילום: עופר וקנין

במכתב שהעבירו השבוע חברי הסגל לנשיא המרכז, פרופ׳ אוריאל רייכמן, נכתב כי הם מבקשים לפתוח משא ומתן להסכם קיבוצי שיסדיר את תנאי העסקתם וביטחונם התעסוקתי.

באחרונה הודיע רייכמן על הפחתת שכר רוחבית של כ-10% למרצים במרכז שבוצעה בהתנדבות, עקב משבר הקורונה. בתגובה, כתב ועד הסגל החיצוני ביוני כי ״הפחתה זו פגעה באופן בלתי שוויוני בעיקר בחברי הסגל האקדמי החיצוני. על אף שהוצגה כוולונטרית - חברי סגל שסירבו להפחתה זומנו במקרים רבים לשימוע לפני הפסקת העסקה״. 

מהמרכז הבינתחומי נמסר בתגובה: "המרכז הודיע ב-27 במארס שאיש מחברי הסגל בבינתחומי, כולל הסגל החיצוני, לא יפוטר בגין מגיפת הקורונה. כל חברי הסגל התבקשו והסכימו להפחתת שכר של עד 10% כדי לאפשר למוסד להתמודד עם השלכות המשבר. גם לאחר ההפחתה, שכר המרצים מן החוץ בבינתחומי גבוה יותר מהמקובל באוניברסיטאות בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker