הערה בהתנהגות: היועץ החדש של שר החינוך יואב גלנט - דן אריאלי

פרופ' אריאלי, מומחה לכלכלה התנהגותית, מייעץ לגלנט בנושאים הקשורים לקידום תוכניות עתידיות במשרד החינוך

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אריאלי, פרופסור לכלכלה התנהגותית
דן אריאלי, פרופסור לכלכלה התנהגותיתצילום: מגד גוזני

שר החינוך, יואב גלנט, מעוניין למנות את פרופ' דן אריאלי כיועץ למשרד החינוך.

בחודש האחרון אריאלי מייעץ לגלנט לעתים בנושאי חינוך. הקשר בין השניים נוצר לאחר מינויו של גלנט לתפקיד לפני כחודש וחצי. אריאלי הרצה בנושא כלכלה התנהגותית במטה משרד החינוך ונפגש עם בכירי המשרד.

גלנט מתייעץ עם אריאלי בנושאים הקשורים לקידום תוכניות עתידיות במשרד החינוך. לאחרונה אמר גלנט כי הוא בוחן כיצד ניתן למסד את הקשר עמו, כדי למנות אותו באופן רשמי ליועץ עבורו או במשרד החינוך. 

אריאלי נחשב לאחר מהמומחים המובילים בתחומי הכלכלה ההתנהגותית. הוא מרצה בבתי הספר לפסיכולוגיה ולכלכלה התנהגותית באוניברסיטת דיוק בארה"ב ובשנים האחרונות פרסם כמה רבי מכר בתחום. 

בנוסף, אריאלי הקים את חברת קיימא, המובילה עבור משרד האוצר את היוזמה לכלכלה התנהגותית בתחומים שונים, בין היתר בנושאי הפחתת פקקים, צמצום הכלכלה השחורה, תעסוקה, בריאות וכן בנושאי חינוך. החברה נבחרה במכרז על ידי משרד האוצר ב-2017, ומאז ההתקשרות עמה הסתכמה בכ-14 מיליון שקל. בסוף 2019 ערכה החברה ניסוי יחד עם משרד האוצר לבחינת ההשפעה של אגרות גודש על הרגלי הנסיעה. בניסוי נבחרו תושבים מראשון לציון שקיבלו כסף מהמדינה, ממנו הופחתו אגרות נסיעה בכל פעם שנסעו בשעות העומס, ויתרת התקציב נותרה אצלם בסיום הניסוי, לאחר חמישה שבועות.

החברה פועלת גם בתחומי החינוך, תוך שימוש במחקרים בנושאי כלכלה התנהגותית בתחום החינוך. לפי אתר החברה, היא מפתחת בנושאי החינוך סדרה של פתרונות שיסייעו לתלמידים וסטודנטים לבצע בחירות מושכלות יותר בקריירה, כדי להפחית את הנשירה מהאקדמיה וליצר התאמה טובה יותר בין הביקוש וההיצע במשק. בנוסף, החברה מפתחת תוכניות נוספות הקשורות לתחום החינוך. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker