כל הבחינות באקדמיה יבוטלו; האוניברסיטאות: "פוגעים בסטודנטים ללא הצדקה"

קבינט הקורונה הורה לבטל את כל בחינות סוף הסמסטר ולהחליפן בבחינות מרחוק ■ לאחר פניה של האוניברסיטאות בנושא, הוחלט לדחות את מועד תחילת ההוראה ליום ראשון הקרוב

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בחינה בימי קורונה. למצולמים אין קשר לכתבה
בחינה בימי קורונה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: משרד החינוך

קבינט הקורונה החליט היום (ב') לבטל את כל בחינות סוף הסמסטר שנותרו במוסדות להשכלה גבוהה ולהחליפן בבחינות מרחוק. ההחלטה תיכנס לתוקף מעת שמנכ"ל משרד הבריאות יחתום עליה.

הסמסטר במוסדות אלה התנהל באמצעות למידה מרחוק מאז מארס. במאי הותר לקיים בחינות, שיעורים דחופים, סדנאות ומעבדות. בסוף מאי אישרה הממשלה לחזור לפעילות כמעט מלאה באוניברסיטאות, אבל המוסדות הודיעו כי ימשיכו להסתמך בעיקר על למידה מרחוק. 

ועד ראשי האוניברסיטאות מסר: "בחינות במדעי החיים והטבע, רפואה והנדסה, מחויבות נוכחות אישית של הנבחן בקמפוס. מדובר בהחלטה הרת גורל לא רק עבור עשרות אלפי סטודנטים שרוצים וצריכים לסיים כראוי את השנה או התואר שלהם, אלא בהשלכות הרסניות על המשק והכלכלה הישראלית עקב דחיית הכניסה לשוק העבודה של בעלי מקצוע חדשים נדרשים, פגיעה קשה בתעשיה וסכנה אמיתית לביטול סמסטר זה ואובדן כל המאמצים והמשאבים שהושקעו".

האוניברסיטה העברית בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבה
קמפוס האוניברסיטה העברית בירושליםצילום: TESS SCHEFLAN

"לא מובן לנו כלל מדוע בשעה שבחינות הבגרות מתקיימות כסדרן, ותלמידים בבידוד אף הורשו לצאת ולהיבחן בבתי הספר, חתונות מתקיימות בהשתתפות 250 איש, מקומות העבודה פתוחים וכך גם מקומות הבילוי, לא יאפשרו לנו לסיים את הסמסטר ולפגוע ביודיעין בהכשרתם האקדמית והמקצועית של הסטודנטים שלנו - ללא שום היגיון או הצדקה". 

היום בערב, לאחר פניית האוניברסיטאות הודיע המשרד להשכלה הגבוהה כי הבחינות ימשיכו להתקיים כסדרם עד סוף השבוע, והצו ייכנס לתוקף רק ביום ראשון הקרוב. בנוסף, האוניברסיטאות יוכלו לקבל אישור מראש ממשרד הבריאות להחריג חלק קטן מהבחינות ולהמשיך לקיים אותם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker