מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב פורש - אלה המועמדים להחליפו

אבואב הודיע לשר החינוך יואב גלנט, כי הוא "חש שבשלה השעה לחילופים בעמדת המנכ"ל. משהוקמה ממשלה ועם מינוייך לתפקיד השר העומד בראש המערכת, נוצר למערכת החינוך אופק לשנים קדימה. אני מסיים את הפרק הזה בתחושת סיפוק עמוקה"

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהב
מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבוהבצילום: אוהד צויגנברג

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, הודיע היום (א') לשר החינוך יואב גלנט, כי הוא מבקש לפרוש מתפקידו. אבואב שימש בתפקיד במהלך 3.5 השנים האחרונות.

אבואב מונה על ידי שר החינוך לשעבר נפתלי בנט, ב-2015, והמשיך לשמש בתפקיד גם במהלך כהונתו של רפי פרץ בתפקיד. אבואב הודיע לגלנט כי הוא "חש שבשלה השעה לחילופים בעמדת המנכ"ל. משהוקמה ממשלה ועם מינוייך לתפקיד השר העומד בראש המערכת, נוצר למערכת החינוך אופק לשנים קדימה. אני מסיים את הפרק הזה בתחושת סיפוק עמוקה".

שר החינוך, יואב גלנט
שר החינוך, יואב גלנטצילום: אוהד צויגנברג

כפי שפורסם ב-TheMarker, מאז כניסתו לתפקיד בוחן גלנט כמה מועמדים לתפקיד מנכ״ל משרד החינוך. בין היתר, גלנט בוחן את מועמדותם של יו"ר מינהל חינוך ירושלים אביב קינן; תא"ל במיל' רם שמואלי, העומד בראשות הקבינט הציבורי לקורונה; ומשה קינלי טור-פז, שכיהן בעבר כראש מינהל החינוך בירושלים והיה מועמד לכנסת מטעם כחול לבן. מועמד נוסף לתפקיד הוא מנכ"ל משרד הכלכלה לשעבר, שי רינסקי.

במהלך כהונתו בתפקיד התמודד אבואב עם כמה משברים ואי יציבות פוליטית, אך גם היה מעורב ביישום תוכניות שונות כמו הוספת סייעת שנייה בגני הילדים, צמצום הצפיפות בכיתות בבתי הספר היסודיים עד 34 תלמידים, הקמת הקייטנות המסובסדות בחופשות החגים, וכן בתוכנית לחיזוק לימודי חמש יחידות במתמטיקה. בנוסף, אבואב התמודד עם משבר מבחני המיצ"ב, והוביל את החלפת שיטת ההערכה. בנוסף, הוביל לאישור הרפורמה השנויה במחלוקת בחינוך המיוחד, שעל פי ארגונים הפועלים בתחום והורים לילדים עם צרכים מיוחדים, עלולה לפגוע בהם בשנת הלימודים הבאה.

אבואב ספג גם ביקורות ממנהלי בתי ספר ומאנשי חינוך על כך שהוביל יחס נוקשה וריכוזי במיוחד על תפקוד המשרד במהלך משבר הקורונה. אבואב הצליח להעביר את המערכת ללמידה מרחוק בתוך תקופה קצרה, וכן הביא לפתיחת מערכת החינוך באופן מהיר, אך ספג ביקורת רבה על האופן שבו תיפקדה מערכת הלמידה מרחוק, על ההוראות הסותרות שקיבלו מנהלים ומורים ועל חוסר ההתייעצות עמם, וכן על הפתיחה המהירה של מערכת החינוך, בניגוד להמלצות שעלו בשטח.

זו הפעם השנייה שבה אבואב מכהן בתפקיד, בעבר שימש כמנכ"ל משרד החינוך, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, מנכ"ל עמותת אור ירוק וראש מועצת קרית טבעון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker