ליאור דטל

קבינט הקורונה דחה את ההחלטה על ביטול המבחנים באוניברסיטאות ובמכללות והחלפתם למבחנים מרחוק, ביום אחד לפחות. זאת, לאחר שהתברר כי שר ההשכלה הגבוהה, זאב אלקין, ושר הבריאות, יואל (יולי) אדלשטיין, העלו את הנושא לדיון בקבינט בלי לבדוק עם האוניברסיטאות והמועצה להשכלה גבוהה אם הדבר ניתן לביצוע. האוניברסיטאות מסרו כי ההחלטה עלולה להוביל לביטול הסמסטר ולפגיעה בסטודטנים שלא יוכלו לסיים אותו בלי להיבחן.

בעקבות הצבת הנושא על סדר היום של קבינט הקורונה, נמסר מוועד ראשי האוניברסיטאות כי "הדיון נעשה ללא התייעצות ותיאום עם האוניברסיטאות. בהחלטה המסתמנת יש סכנה ממשית לביטול הסמסטר. ההחלטה תפגע בעשרות אלפי סטודנטים שלא יוכלו להיבחן בבחינות פסיכומטריות, בחינות גמר, בחינות רישוי ובחינות שלא ניתן לקיימן מחוץ לקמפוס".

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

בנוסף נמסר כי "האוניברסיטאות מעמידות במקום הראשון את בריאותם של הסטודנטים ופועלות לפי כל הכללים המחמירים ביותר של משרד הבריאות. פתרונות ייחודיים ניתנים לסטודנטים בקבוצות סיכון שונות. באוניברסיטאות בהן מתקיימות בחינות, הסטודנטים מתייצבים ומביעים שביעות רצון מההערכות ומהיכולת לדאוג לבריאותם. ביטול בחינות בקמפוסים עלול להעמיד בסכנה את סיום הסמסטר, ולפגוע בפתיחת שנת הלימודים תשפ"א. נשיאי האוניברסיטאות והרקטורים קוראים לקבינט הקורונה להשהות את החלטתו בעניין עד סיום היוועצות מעמיקה עם המוסדות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker