הקרב על החופש הגדול: הוגשה בקשה לצווי מניעה נגד המורים, הדיון בביה"ד לעבודה - הערב

תלמידי כיתות י' ומוריהם לא יידעו עד הרגע האחרון אם עליהם להגיע ללימודים בתחילת שבוע הבא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיכון הגימנסיה העברית בירושלים. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהצילום: אוהד צויגנברג

מרכז השלטון המקומי, המייצג את הרשויות המקומיות בישראל הגיש היום (ה') לבית הדין לעבודה בקשה להוצאת צווי מניעה שיחייבו את מורי ארגון המורים בכיתות י' להמשיך לעבוד תשעה ימים נוספים בחופש הגדול, ולא לצאת לחופשה מחר. הדיון בבית הדין ייערך הערב בשעה 19:30.

הרשויות המקומיות הן המעסיקות של מורי התיכונים. הן דרשו להוציא צווי מניעה לארגון המורים לאחר שהארגון הודיע כי לא ייענה לדרישתו של שר החינוך, יואב גלנט, לקצר את החופש הגדול שאמור להתחיל ביום ראשון הקרוב. המורים והתלמידים לא יידעו עד הרגע האחרון אם עליהם להגיע ללימודים בתחילת שבוע הבא. 

בכל מקרה, במערכת החינוך מעריכים כי תלמידי כיתה י' לא יגיעו ללימודים. בנוסף, משרד החינוך לא עידכן באופן רשמי את תאריכי סיום הלימודים בחוזר מנכ"ל או בהוראות חדשות, ולא התקבלה אף החלטת ממשלה בנושא עד כה. 

ההחלטה של משרד החינוך לקצר את החופש הגדול גם עבור מורי כיתות י' התקבלה אף שאין בכך צורך. זאת משום שמזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, המייצגת את הגננות ומורי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים, הצהירה כי לא תסכים לקצר את החופש הגדול של מוריה אם מורי כיתות י' לא יקצרו גם הם את החופש הגדול. 

בתחילת אפריל, חתמה בן דוד על הסכם עם הממשלה על קיצור החופש הגדול של מורי הסתדרות המורים בתשעה ימים. ההסכם נחתם לאחר שהובטח לה שהוא יחול גם על מורי כיתות י' אך מאז לא נחתם עמם הסכם והם לא נדרשו באופן רשמי עד כה לקצר את החופש הגדול. 

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומיצילום: עופר וקנין

ביבס אמר היום בראיון כי הרשויות המקומיות, ההורים והמורים הם "בני ערובה של ההסכם עם הסתדרות המורים. אני מצפה מהארגונים לנהוג באחריות, אם אנחנו לא נהיה אלו שידאגו למסגרות לילדים - חגורת הביטחון הציבורית תיפגע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker