המועמדים של גלנט לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך: רם שמואלי ואביב קינן

שמואלי מוביל כיום את הקבינט הציבורי לחינוך, וקינן מכהן כיו"ר מינהל חינוך ירושלים ■ גלנט בוחן גם את האפשרות להמשך כהונתו של המנכ"ל הנוכחי, שמואל אבואב, שמונה על ידי נפתלי בנט ■ המנכ"ל החדש ייכנס לתפקידו רק לאחר תחילת שנת הלימודים בספטמבר

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר החינוך, יואב גלנט
שר החינוך, יואב גלנטצילום: אוהד צויגנברג

מאז מועד כניסתו לתפקיד, בוחן שר החינוך, יואב גלנט, מועמדים לתפקיד מנכ״ל משרד החינוך. המנכ״ל המכהן, שמואל אבואב, מונה לתפקיד על ידי שר החינוך לשעבר, נפתלי בנט, וגלנט בוחן גם אפשרות של המשך כהונתו בתפקיד בשנים הקרובות. המנכ"ל שימנה גלנט ייכנס לתפקידו רק לאחר תחילת שנת הלימודים בספטמבר. 

בשלב זה יש שני מועמדים בולטים לתפקיד. המועמד הראשון הוא רם שמואלי, המוביל כיום את הקבינט הציבורי לחינוך - שהוקם כדי לגבש תוכנית חינוכית ארוכת טווח ולהשפיע על מדיניות משרד החינוך - יחד עם אבי קמינסקי, יו״ר איגוד מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות.

רם שמואלי
רם שמואליצילום: תומר אפלבאום

שמואלי הוא תת אלוף במיל׳ ששירת כטייס וכראש להק המודיעין בחיל האוויר. ב-2008 היה ממקימי מיזם הטובים בחינוך, שהחל בהסבת פורשים מצה״ל ואקדמאים להוראה, והיה ממייסדי מיזם ערי חינוך, שמקדם תוכניות חינוכיות ברשויות המקומיות. הוא מכהן גם כיו"ר ארגון השומר החדש וכיו"ר עמותת כפר הנוער גלים. בסבב הראשון של בחירות 2019 התמודד שמואלי לכנסת ברשימת מפלגת כולנו.

שמואלי השתתף בסרטון של ארגון קבלה לעם, שבו אשתו לומדת, ותיאר את השפעתו של הארגון על דרכו לאחר השחרור מצה"ל. בראיון שהעניק לארגון, ופורסם באתר האינטרנט שלו, נכתב כי שמואלי מגיע לבית קבלה לעם כסטודנט.

בראיון אמר שמואלי כי לא פגש מישהו "שבכלל מתיימר להציע פתרון כולל ומעמיק ברמות כאלה של הסתכלות על הדברים כפי שאתם בקבלה לעם עושים״. תנועת קבלה לעם פועלת להפצת ערכי הקבלה באמצעים שונים ומצויה בסכסוך מתמשך עם המרכז לנפגעי כתות בישראל. התנועה גם פקדה אלפי אנשים למפלגת הליכוד.

מועמד נוסף הוא יו"ר מינהל חינוך ירושלים, אביב קינן, שבלט בחודש האחרון במיוחד על רקע התמודדות מחוז ירושלים עם התחלואה הגבוהה בקורונה בבתי הספר בעיר. קינן נבחר לתפקד ב-2017 ולפני כן כיהן כסמנכ״ל קהילה, חינוך ורווחה בעיריית בת ים, שבה הוביל תוכנית לשיפור מערכת החינוך. קינן גם היה ממקימי רשת בתי הספר ברנקו וייס וניהל אותה בשנותיה הראשו. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker