מתי יוצאים לחופש הגדול? בתיכונים - ב-18 ביוני, בחטיבות - ב-30 ביוני, ביסודיים - ב-12-13 ביולי

משרד החינוך ממשיך לקדם את התוכנית להפעלת קייטנות בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים כתחליף להחלטת הממשלה שקבעה כי יש לקצר את החופש הגדול ■ לפי הערכות, עלות הקייטנות תסתכם ב-500 מיליון שקל מתקציב המדינה, בנוסף לתשלומי הורים

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קייטנה בבית ספר בתל אביב. למצולמים אין קשר לנאמר
קייטנה בבית ספר בתל אביב. למצולמים אין קשר לנאמרצילום: דודו בכר

שנת הלימודים בחטיבות הביניים תסתיים ב-30 ביוני, ואילו בתיכונים היא תסתיים ב-18 ביוני. כך לפי הערכות במערכת החינוך. ארגון המורים התחייב למדינה במהלך מארס כי יסייע במידת הצורך לתלמידים לקראת מבחני הבגרות, שיחלו ב-22 ביוני.

משמעות ההודעה היא כי החופש הגדול בחטיבות הביניים ובכיתות י' לא יקוצר מעבר לתשעת הימים שעליהם סיכמה הסתדרות המורים מול משרדי הממשלה במארס. במקביל, משרד החינוך ממשיך לקדם את התוכנית להפעלת קייטנות בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים כתחליף לקיצור החופש הגדול. אתמול פנה המשרד לארגוני מתנדבים וכן למורים, בבקשה להתנדב ללא תשלום בהפעלת מערך קייטנות בבתי הספר, שיפעלו במהלך יולי.

בפנייה מטעם המשרד נכתב כי ״בעקבות משבר הקורונה, משרד החינוך החליט להרחיב את תוכנית בתי הספר של החופש הגדול (קייטנות מסובסדות; ל"ט) ועל כן פונה לארגונים מתנדבים לסייע בהפעלת המערך״. במקביל, המשרד מקדם את המשא ומתן לתקצוב הקייטנות מול משרד ראש הממשלה ומשרד האוצר. לפי הערכות, עלות הקייטנות תסתכם ב-500 מיליון שקל מתקציב המדינה, בנוסף לתשלומי הורים. הקייטנות לא יתמקדו בחינוך ובהוראה, אלא בשיעורי העשרה, שהייה בבתי הספר וצפייה בטלוויזיה. העלות להורים הגיעה בשנה שעברה עד ל-450 שקל לתלמיד, בנוסף ל-900 שקל ששולמו עבור השהייה בצהרון. 

המשרד יפעיל את בתי הספר של החופש הגדול לילדי הגן, וכן לתלמידי כיתות א'-ג'. במשא ומתן בין משרדי הממשלה, נשקלת האפשרות להרחיב את התוכנית גם לכיתות ד'-ו'. 

משרד החינוך החליט לקדם את הפעלת הקייטנות כתחליף להחלטת הממשלה שקבעה כי יש לקצר את החופש הגדול על חשבון ימי הלימוד שהתלמידים הפסידו בחודשים מארס, אפריל ומאי. החלטת הממשלה קבעה כי החופש הגדול בכיתות א'-י' יקוצר - במתכונת שבה המורים יחזרו לפחות ליום עבודה אחד על כל יומיים שבהם מערכת החינוך הושבתה. זאת, בנוסף לתשעת הימים הנוספים שסוכמו מול הסתדרות המורים עבור אובדן ימי הלימוד במארס.

לפי התוכנית של המשרד, הגננות והמורים בבתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים יחזירו רק את תשעת הימים שעליהם סוכם עבור ימי הלימוד שהתלמידים הפסידו במהלך מארס, והמורים לא יידרשו להחזיר את ימי הלימוד עבור החודשים אפריל ומאי. בשלב זה מסתמן כי בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים החופש הגדול יחל ב-13 או ב-12 ביולי, ולאחר מכן תתקיים קייטנה. 

בשנת הלימודים הקודמת הופעלו הקייטנות בימי ראשון עד חמישי, במשך שלושה שבועות, בעלות של 450 שקל לילד ביישובים באשכולות הכלכליים 10-8, ובעלות של 300 שקל לילד ביישובים הכלכליים 7-5. ביישובים המוחלשים (אשכולות 5-1) ניתן סבסוד מלא של המדינה, ולא נגבו תשלומי הורים. התשלומים נגבים עבור פעילות בקייטנות עד 13:00 בכל יום. ברוב המקומות, הפעילות מתנהלת על ידי סייעות וצוותי הצהרונים, וכן סטודנטים ומדריכים מתוכניות ההעשרה שקיימות בבתי הספר (תל״ן)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker