ליאור דטל

היום הראשון ללא קפסולות במערכת החינוך: שיעור הנוכחות בגני הילדים ובבתי הספר הסתכם היום בכ-30% - או 653.7 אלף תלמידים, מתוך כ-2.2 מיליון תלמידים בכיתות א'-יב' ובגנים, לפי דיווח של משרד החינוך. בשבוע שעבר, אז יושם מודל הקפסולות, שיעור הנוכחות בכיתות א'-ג' ובגני הילדים הסתכם בכ-25% מהתלמידים.

בתי הספר חזרו היום לשגרה מלאה בכיתות הרגילות, וכל המורים חויבו לחזור לבתי הספר - כולל מורים בקבוצת סיכון. עם זאת, רוב הרשויות המקומיות הודיעו כי יחדשו את הלימודים בכיתות ד'-י' במסגרת הזמן שבין יום שלישי ועד לסוף השבוע, כך ששיעור הנוכחות צפוי לעלות בהמשך.

הלימודים בבתי הספר התקיימו תחת הגבלות קשות לביצוע - ובהן הושבה של שני תלמידים באותו שולחן (בגודל של 1.2 מטר), תוך הנחיה על שמירת מרחק של שני מטרים ביניהם; פתיחת חלונות ודלתות בכיתות; חובת עטיית מסיכות מכיתה ד׳; איסור על משחקי כדור ומגע בין התלמידים ועוד.

אנשי הצוות בבתי הספר נדרשו גם להקפיד על רמת ניקיון גבוהה – ואף להשתתף במשימות החיטוי היומיומיות. בנוסף, בניגוד לשאר העובדים במגזר הציבורי, למורים אין כעת אפשרות לצאת לחופשה ללא תשלום ולקבל דמי אבטלה. אם לא יחזרו לבתי הספר - שכרם ינוכה עבור כל יום של היעדרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker