נס ל"ג בעומר: גני הילדים יפעלו בחג במתכונת של קייטנה

הגנים יפעלו עם צוות הסייעות בלבד ■ זאת, לאחר שמזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, חזרה בה מבקשתה לגננות לעבוד במהלך החג

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכנות לפתיחת גן ילדים בירושלים, החודש
הכנות לפתיחת גן ילדים בירושלים, החודשצילום: אמיל סלמן

מרכז השלטון המקומי, המייצג את הרשויות המקומיות בישראל, הגיע לסיכום עם ההסתדרות על הפעלת גני הילדים ביום שלישי הקרוב - במהלך חופש ל"ג בעומר.

לפי הסיכום, הגנים יפעלו במתכונת של קייטנה עם צוות הסייעות בלבד - ללא הגננות, המועסקות על ידי משרד החינוך ומיוצגות על ידי הסתדרות המורים. לפי כללי משרד החינוך, ניתן להפעיל את הגן במידה שיש בו שתי סייעות או יותר.

ההסכם יאפשר להורי ילדי הגנים לשלוח את ילדיהם לגן למשך 13-10 ימים החודש, במקום 12-9 ימים, במתכונת של לימודים במשך שלושה ימים בשבוע.

ההסכם גובש בין הרשויות המקומיות לבין ההסתדרות הכללית והסתדרות המעו"ף, ולפיו הסייעות יעבדו בל"ג בעומר על חשבון ימי חופשה, ויפעילו את הגנים במתכונת שעליו הורה משרד הבריאות.

הסייעות הן חלק מעובדי הרשויות המקומיות, והן הוצאו לחופשה על חשבון ימי החופשה שלהן עם תחילת השבתת מערכת החינוך במארס. כך, לפי ההסכם, אחד מימי החופשה שכבר לקחו - ינוכה, ובתמורה הן יעבדו במהלך החג.

מוקדם יותר השבוע, חזרה בה מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, מבקשתה לגננות להתנדב ולעבוד במהלך חופש ל"ג בעומר. זאת, לאחר ביקורת נוקבת מצד גננות ומורים על כך שקראה להם להתנדב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker