הסטודנטים יחסכו אלפי שקלים: אושרה הרפורמה בלימודי חשבונאות

הלימודים האקדמיים לתואר ראשון בחשבונאות יימשכו שלוש שנים וחצי במקום ארבע ■ את הסמסטר הנוסף תסבסד המועצה להשכלה גבוהה ■ כל סטודנט יחסוך בין 30,000-10,000 שקל ■ המל"ג: "מהסטודנטים תיחסך שנת לימודים יקרה שאיננה אקדמית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית לשכת רואי החשבון בתל אביבצילום: אייל טואג

הרפורמה בלימודי החשבונאות עברה את אישור המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג). החל משנת הלימודים הבאה (תשפ"א) - הלימודים האקדמיים לתואר ראשון בחשבונאות יימשכו שלוש שנים וחצי, ולא ארבע כמו היום. שנת ההשלמה שהייתה נהוגה עד כה, תבוטל. 

את הסמסטר הנוסף מעבר לשלוש שנות הלימוד, תסבסד מל"ג. קיצור הלימודים בחצי שנה יביא לסטודנטים לא רק לחסכון בזמן אלא גם בכסף (30,000-10,000 שקל לכל סטודנט).

פרופ' אדו פרלמןצילום: אמיל סלמן

תוכניות הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות מתקיימות כיום ב-16 מוסדות להשכלה גבוהה בארץ (במגוון מוסדות: אוניברסיטאות ומכללות מתוקצבות ולא מתוקצבות). יוזמי הרפורמה הם מועצת רואי החשבון בראשות מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר, אמי פלמור, וכן לשכת רואי החשבון.

הרפורמה נדרשה לאור טענות לתכנים לא רלבנטיים הנלמדים במסגרת התכניות, כמו גם תכנים חסרים שנלמדו רק במסגרת שנת ההשלמה. לאחר החלת הרפורמה, יידרשו המוסדות לקיים את תכניות הלימודים בחשבונאות במבנה חדש, תוך סינכרון עם תכני בחינות הרישוי של מועצת רואי החשבון. הבוגרים ייבחנו בשתי בחינות רישוי חיצוניות של מועצת רואי החשבון. 

פרופ' יפה זילברשץצילום: אוליבייה פיטוסי

פרופ אדו פרלמן, יו"ר מל"ג, מסר בעקבות אישור הרפורמה: "מהלך חשוב שאושר ע" המועצה להשכלה גבוהה וע"י הועדה לתכנון ולתקצוב ושבוצע בתיאום עם המוסדות להשכלה גבוהה ומועצת רואי החשבון. הסטודנטים ייצאו נשכרים ממהלך זה בכך שתיחסך מהם שנת לימודים יקרה שאיננה אקדמית ויקבלו את כל הנדרש להם בכדי לעסוק במקצוע בו בחרו".

פרופ' יפה זילברשץ, יו"ר ות"ת: "המועצה להשכלה גבוהה והוועדה לתכנון ולתקצוב קשובים לקולות השטח ומשתדלים להתייעל ולהתחדש. התוכנית האקדמית החדשה תעניק את מלוא הידע והמיומנויות הנדרשים להכנה לשוק העבודה ולמעבר מבחן מועצת רואי החשבון". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker