הסטודנטים חוזרים לספסל הלימודים: הקמפוסים ייפתחו במהלך השבוע

המל״ג הודיעה: הסטודנטים יורשו לחזור לקמפוסים באוניברסיטאות ובמכללות בהמשך השבוע, לאחר חודש וחצי של למידה מרחוק ■ בשלב זה לא יתקיימו הרצאות, ויועברו רק שיעורי תגבור בקבוצות קטנות ובחינות

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האוניברסיטה העברית בירושלים
ליאור דטל

המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) הודיעה היום (ראשון) כי הסטודנטים יורשו לחזור לקמפוסים באוניברסיטאות ובמכללות בהמשך השבוע, לאחר חודש וחצי של למידה מרחוק. עם זאת, בשלב זה לא ייתקיימו הרצאות, ויועברו רק שיעורי תגבור בקבוצות קטנות במקרים חיוניים - במתכונת של עד 15 סטודנטים בכל קבוצה - ובחינות.

בנוסף, המתווה מאשר את פתיחת הספריות, קיום המעבדות וקיום סדנאות מעשיות. פתיחת הקמפוסים בפועל תבוצע לאחר אישור משרד הבריאות למתווה. המשרד  צפוי להעניק את האישור בהמשך השבוע.

כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואידבאייפון)

בניגוד להוראות לגבי מדידת חום בכניסה לבתי הספר היסודיים ולתיכונים, הכניסה לקמפוסים תותר רק לאחר מדידת חום בשער הכניסה. כל הפעילות בקמפוסים תבוצע תוך הקפדה על חיטוי ידיים וחבישת מסיכות באזורים הציבוריים.

אוניברסיטת תל אביבצילום: ניר כפרי

בנוסף, במועצה להשכלה גבוהה העבירו לאוניברסיטאות ולמכללות הנחיות לגבי קיום בחינות סוף הסמסטר: קיום הבחינות יתאפשר רק לאחר מדידת חום לנבחנים, הסטודנטים יידרשו לחטא את ידיהם בחומר חיטוי שיוצב בכניסה לכל כיתה, ומספר הנבחנים בכל כיתה יוגבל ל-50-15 נבחנים ואנשי צוות בכיתה, בהתאם לגודלה (עד 15 נבחנים בכיתות ששטחן קטן מ-60 מ״ר, ועד 50 נבחנים בכיתות ששטחן עד 150 מ״ר). במקרה של בחינה במחשב יחייב חיטוי של המקלדת וסביבת העבודה טרם הבחינה.

יו״ר הוועדה לתכנון ותקצוב, פרופ׳ יפה זילברשץ, אמרה כי ״המוסדות להשכלה גבוהה התארגנו בזמן שיא כדי לקיים את ההוראה של סמסטר ב׳ בלמידה מקוונת. עם זאת, נחוצה גישה פיזית מוגבלת של הסטודנטים לקמפוסים כדי לעמוד בכל המטלות האקדמיות, כולל קיום מבחנים״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker