ארגוני המורים: אלה המורים שלא חייבים להגיע לבית הספר - ונגבה אותם

הנחיה חדשה: מורים מבוגרים ובקבוצת סיכון לא יחזרו ללימודים ויצאו לחופשת מחלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חדר מורים. למצולמת אין קשר לנאמר בכתבה צילום: ניר שמול

ארגוני המורים הנחו הלילה מורים ומורים בקבוצת סיכון, או שאחד מבני משפחתם הגרעינית בקבוצת סיכון, שלא לחזור מחר (ראשון) ללימודים. המשמעות היא שבתי הספר היסודיים והתיכונים שיפתחו החל מהבוקר (יום ראשון) יסבלו ממחסור בכוח אדם.

לפי ההנחיות, על המורים שנמצאים בקבוצת סיכון או שאחד מבני משפחותיהם הגרעינית בקבוצת סיכון להציג אישור רופא שמסביר את הרקע הרופאי שלהם או של בני משפחתם. במקרה כזה, המורים ייצאו לחופשת מחלה - משכורתם אמנם לא תיפגע אך מאחר שמורים רשאים לפדות ימי מחלה שצברו עם פרישתם, ההנחיה תפגע במורים הוותיקים שנמצאים על סף פרישה.

כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואידבאייפון)

בארגון המורים, המייצג את מורי התיכונים, הודיעו כי בנוסף למורים שהם או בני משפחתם הגרעינית בקבוצת סיכון, גם מורים מבוגרים מגיל 65 ומעלה לא חייבים לחזור ללימודים, וגם הם יורשו לצאת לחופשת מחלה. בנוסף, בארגון המורים, הנחו מורים לילדים עד גיל 6 שלא מצאו סידור לילדיהם שלא לחזור ללימודים, אך הודיעו כי במקרה כזה הם ידרשו לצאת לחופשה ללא תשלום. 

ארגוני המורים לא פירטו מהי רשימת מחלות הרקע שבגינם מורים לא יחזרו ללימודים. הנושא נמצא במו"מ בין משרדי הממשלה, והנחיות רשמיות עדיין לא הועברו

הערב, לאחר שלא הועברו הנחיות רשמיות בנושא ממשרדי הממשלה, הודיע ארגון המורים בראשות רן ארז, על האפשרות להיעדר באופן מוצדק מבתי הספר. ארז אמר כי הארגון יגבה כל מורה שלא יגיע ללימודים בשל אחת מהסיבות האלה. לאחר כשעתיים, פירסמה הסתדרות המורים הנחיות דומות, שכאמור אינן מתייחסות בשלב זה להורים לילדים קטנים או למורים מבוגרים. 

בנוסף, ארגוני המורים לא התייחסו להנחיות הנוגעות למורות בהריון. 

ייתכן כי בהמשך הלילה, או מחר, או בימים הקרובים - יעביר משרד החינוך הנחיות רשמיות הנוגעות לתעסוקת מורים מבוגרים, מורים בקבוצת סיכון והורים לילדים קטנים - שיהיו שונות מהנחיות שהעבירו ארגוני המורים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker