משרד האוצר למורים: צמצמו ב-50% את הלמידה מרחוק

המשרד פנה למורים לאחר שמשרד החינוך לא העביר להם הנחיה לצמצם את היקף הלמידה מרחוק במשך כל השבוע שעבר ■ האוצר מאשים את הסתדרות המורים בהטעיית ציבור המורים בכל הקשור להחלטת הממשלה

ליאור דטל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
למידה מרחוק
למידה מרחוק. למצולם אין קשר לכתבהצילום: אייל טואג

לקראת פתיחת שבוע נוסף של לימודים מרחוק, משרד האוצר העביר עם אמש (שבת) הנחיה למורים ולפיה עליהם להפסיק את הלמידה מרחוק בהיקף מלא, ולעבור למתכונת שתדרוש מהם היקף עבודה של עד 50% ממשרתם.

זאת, בהתאם להחלטת הממשלה שקבעה כי יש להפחית את הלמידה מרחוק באופן משמעותי. לפי משרד האוצר, מטרת הפנייה למורים היא כדי "למנוע פגיעה במורים וטעויות".

כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואידבאייפון)

במכתב שהעביר אמש מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, למנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, נכתב כי האוצר נדרש לפנות למורים לאחר שמשרד החינוך לא הנחה אותם לצמצם את היקף הלמידה מרחוק במשך כל השבוע שעבר. במכתב טוען באב"ד כי על משרד החינוך להודיע גם לכל המורים כי אינם יכולים לעבוד מרחוק בשיעור הגבוה מ-50% מהיקף משרתם בשנת הלימודים הנוכחית.

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"דצילום: עופר וקנין

בפנייה למורים האשים האוצר את הסתדרות המורים בהטעייתם בכל הקשור להחלטת הממשלה. "צר לנו שמזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דוד, ממשיכה להטעות את ציבור המורים. בכדי למנוע פגיעה במורים וטעויות - משרד האוצר שב ומדגיש כי החלטת הממשלה מ-19 באפריל קובעת כי היקף ההוראה הנדרש אינו עולה על 50%".

באוצר הבהירו אמש כי האפשרות לקצץ בשכר המורים עבור אפריל אינה על הפרק, וכי מטרת ההחלטה היא לאפשר למורים להחזיר חלק מהימים שבהם הושבתה מערכת החינוך במהלך הקיץ.

ביום חמישי שעבר העביר משרד החינוך הנחיות למנהלי בתי הספר על הגדלת היקף הלמידה מרחוק למתכונת מלאה של לימודים משעות הבוקר ועד הצהריים. עם זאת, יומיים לאחר מכן, בבוקר יום ראשון, התקבלה בממשלה ההחלטה שבה תמך שר החינוך, רפי פרץ, להפחית את היקף העבודה של המורים במהלך הלמידה מרחוק לעד 50% משרה - באופן דפרנציאלי - כך שגננות ומורים בשכבות א'-ג' יעבדו מרחוק בהיקף הקטן ביותר. ההחלטה לא תקפה לגבי מורים בכיתות י"א-י"ב, שעבורם נקבע כי יעבדו בהיקף שיאפשר להם להכין את התלמידים באופן מלא לבחינות הבגרות.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואבצילום: לעמ

לפי ההחלטה, אבואב היה אמור לקיים דיון בנושא יחד עם הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן, ומנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, שבו ייקבע היקף העבודה עבור כל מורה, בהתאם לשכבת הגיל שהוא מלמד.

במכתב שהעביר באב"ד לאבואב הוא כתב: "לצערי, על אף ניסיונות הממונה על השכר לקבוע ישיבות בנושא, עד כה משרד החינוך לא השכיל להגיע להסכמה בעניין הכללים וההנחיות כאמור. אני שב ופונה אליך בבקשה כי תגיע בדחיפות להסכמה בעניין זה עם הממונה על השכר ומנכ"ל משרד רה"מ. מכל מקום, עד להשגת הסכמה, בהתאם לאמור בהחלטת הממשלה, יש להבהיר לעובדי ההוראה שאינם בכיתות י"א-י"ב כי הם אינם יכולים לעבוד מרחוק בשיעור העולה על 50% מהיקף משרתו של העובד לשנת הלימודים תש"ף".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker